شهر ایمن همیار می‌خواهد

نکات ایمنی در هنگام استفاده از وسایل صنعتی

نکات ایمنی در هنگام استفاده از وسایل صنعتی

امروزه سروکار با تجهیزات صنعتی برای کارگران و کارکنان بیش از پیش بیشتره شده و نکات ایمنی در هنگام استفاده از وسایل صنعتی یکی از مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای کرد. رعایت نکات ایمنی در هنگام کار با تجهیزات صنعتی، خطرات احتمالی را به حداقل می رساند. تمامی تجهیزات صنعتی موجود در کارخانه که با آن ها سروکار دارید باید طبق استانداردها طراحی و ساخته شده باشند. کارفرمایان وظیفه دارند تا آموزش های لازم را به کارگران بدهند تا در زمان استفاده از دستگاه ها بتوانند به نکات ایمنی توجه کنند و موجب ایجاد حادثه نشوند. همچنین لازم به ذکر است که تجهیزات ایمنی محیط کار نیز باید توسط کارفرمایان بری کارگران تهیه شود.

سوالات متداول در زمینه نکات ایمنی در زمینه وسایل صنعتی پاسخ به این سوالات
 نکات ایمنی هنگام استفاده از تجهیزات صنعتی
  • آموزش صحیح
  • از دستورالعمل و نکات کار کردن با دستگاه غافل نشوید
  • استفاده از تجهیزات حفاظت فردی مناسب
  • کار کردن در محیط ایمن
  • از تجهیزات مناسب استفاده کنید

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

نکات ایمنی هنگام استفاده از تجهیزات صنعتی

همانطور که پیش تر نیز ذکر شد، استفاده از تجهیزات صنعتی دارای اصول خاصی است و باید در زمان استفاده به نکات ایمنی توجه ویژه ای داشته باشیم تا موجب آسیب به خودمان نشویم. تجهیزات صنعتی به چندین دسته طبقه بندی می شوند که بهتر است ابتدا آن ها را بشناسیم تا بتوانیم بهتر با آن ها کار کنیم.

  • تجهیزات مکانیکی: این تجهیزات دارای برچسب خطر هستند و به کارگران خاطر نشان می کنند که حرکات قطعات می تواند برای آن ها خطرناک باشند و از این رو به یکسری نکات توجه کنند.
  • تجهیزات پرتابه ای: این نوع از تجهیزات دارای حفاظ های ایمنی هستند تا از پرتاب شدن قطعات به سمت کارگر و مسئول دستگاه جلوگیری بعمل آورند.
  • تجهیزات شیمیایی: تجهیزات شیمیایی دارای برچسب ایمنی بوده تا تمامی کارکنان از خطرات احتمالی آگاه شوند. همچنین نگهداری از ای دستگاه ها بسیار مهم است تا از نشت مواد شیمیایی جلوگیری شود.

 نکات ایمنی هنگام استفاده از تجهیزات صنعتی

پیشنهاد خواندنی همیار انرژی: نکات ایمنی در هنگام استفاده از وسایل گرمایشی

برای اینکه بتوانید به خوبی با دستگاه های صنعتی کار کنید و از بروز مشکل و صدمات جانی و مالی جلوگیری بعمل آورید به دستورالعمل زیر عمل کنید:

آموزش دیدن صحیح

آموزش کار کردن با انواع دستگاه های صنعتی در بدو ورود شما به یک شرکت یکی از واجبات است. توجه داشته باشید که این آموزش ها باید توسط کارفرمایان و یا افراد متخصص به شما آموزش داده شود. همچنین باید به خطرات احتمالی و نکات ایمنی نیز توجه ویژه ای کنید.

از دستورالعمل و نکات کار کردن با دستگاه غافل نشوید

دستورالعمل های کارکردن با دستگاه برای شما طراحی شده اند که در این دستورالعمل ها اطلاعاتی نظیر نحوه کار کردن با دستگاه، خطرات احتمالی و نحوه جلوگیری از آسیب آمده است که با رعایت این نکات مطمئن باشید هیچگونه آسیبی به شما وارد نمی شود.

 نکات ایمنی تجهیزات صنعتی

پیشنهاد خواندنی همیار: نکات ایمنی در هنگام استفاده از وسایل برقی

استفاده از تجهیزات حفاظت فردی مناسب

تجهیزات حفاظت فردی نظیر کلاه ایمنی، دستکش ایمنی، عینک و کفش ایمنی بسیار حائز اهمیت است و قبل از شروع کار باید تمامی این تجهیزات را پوشیده باشید.

کار کردن در محیط ایمن

محیط کار ایمن یکی از مواردی است که باید حتما به آن توجه کنید و اگر محیط کاری شما ایمن نیست حتما به کارفرمای خود گزارش دهید.

از تجهیزات مناسب استفاده کنید

برای ایمنی بیشتر باید از تجهیزات ایمنی و مناسب نیز استفاده کرد. استفاده از تجهیزات نامناسب و نا ایمن می تواند باعث ایجاد خطر شود. قبل از استفاده از هر ابزاری ابتدا مناسب شوید که این ابزار مناسب کار شما است یا خیر و سپس از آن ابزار استفاده کنید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

نیاز به مشاوره دارید با تکمیل فرم زیر کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا