شهر ایمن همیار می‌خواهد

شارژ کپسول اف ام 200 و انواع کپسول آتش نشانی

سیستم اطفاء حریق FM200

شارژ کپسول اف ام 200- fm200 – fe36

گاز fm200 ﺑﺮای ﺧﺎﻣﻮش ﮐﺮدن آﺗﺶ از ﻃﺮﻳﻖ ﺣﺬف ﺿﻠﻊ ﺣﺮارت و ﺣﺬف ﺿﻠﻊ اﮐﺴﯿﮋن ﻋﻤﻞ ﻣﯽ ﻧﻤﺎﻳﺪ. ﺑﺪﻳﻦ ﺗﺮﺗﯿﺐ این گاز وارد زﻧﺠﯿﺮه ﺷﯿﻤﯿﺎﻳﯽ ﺣﺮﻳﻖ ﮔﺸﺘﻪ و ﺗﺤﺖ ﺣﺮارت ﺑﺎﻻ ﺗﻮﻟﯿﺪ رادﻳﮑﺎل های آزاد ﻓﻠﺰ ﻣﯽ ﻧﻤﺎﻳﺪ.

ﺳﭙﺲ اﻳﻦ رادﻳﮑﺎل ها ﺑﺎ اﮐﺴﯿﮋن ﻣﻮﺟﻮد در ﺣﺮﻳﻖ ﺗﺮﮐﯿﺐ ﺷﺪه و ﺿﻤﻦ ﻣﺼﺮف اﮐﺴﯿﮋن و ﺣﺬف آن ﮐﻪ ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ ﻧﺎﻗﺺ ﻣﺎﻧﺪن ﺳﯿﮑﻞ ﺣﺮﻳﻖ ﻣﯽ ﮔﺮدد. به دﻟﯿﻞ ﮔﺮﻣﺎﮔﯿﺮ ﺑﻮدن واﮐﻨﺶ ﺣﺮارت ﺷﻌﻠﻪ را ﻧﯿﺰ ﺟﺬب ﻣﯽ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ. ﭘﺲ از ﺗﺨﻠﯿﻪ ﮔﺎز FM200 ﻋﻤﻠﯿﺎت اﻃﻔﺎء آﻏﺎز ﺷﺪه و ﺑﻪ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﮐﻮﺗﺎھﯽ ﺣﺮﻳﻖ مهار ﻣﯽ ﮔﺮدد.

شارژ کپسول اف ام 200

هزینه و قیمت شارژ کپسول اف ام 200

هزینه و قیمت شارژ گاز سیستم FM200 بسته به عوامل مانند موارد زیر دارد:

 • اندازه سیستم:

  هزینه شارژ گاز FM200 معمولاً متناسب با اندازه سیستم است. سیستم های بزرگتر به گاز FM200 بیشتری نیاز دارند که می تواند هزینه شارژ را افزایش دهد.

 • نوع سیستم:

  تعرفه شارژ گاز FM200 همچنین می تواند به نوع سیستم بستگی داشته باشد. به عنوان مثال، یک سیستم FM200 از پیش مهندسی شده با کپسول های مهر و موم شده کارخانه ممکن است هزینه کمتری نسبت به یک سیستم مهندسی سفارشی با سیلندرهای جداگانه داشته باشد.

 • محل قرارگیری سیستم:

  محل قرارگیری سیستم FM200 نیز می تواند بر هزینه شارژ تاثیر بگذارد. سیستم هایی که در مناطقی قرار دارند که دسترسی به آنها دشوار است یا به تجهیزات خاصی نیاز دارند ممکن است هزینه بیشتری برای شارژ داشته باشند.

 • عمر سیستم:

  سیستم های قدیمی ممکن است به تعمیر و نگهداری و تعمیرات بیشتری نیاز داشته باشند که می تواند هزینه کلی شارژ گاز FM200 را افزایش دهد.

 • وضعیت سیستم:

  وضعیت سیستم FM200 نیز می تواند بر هزینه شارژ گاز اف ام 200 تاثیر بگذارد. سیستم هایی که نیاز به تعمیرات گسترده یا تعویض قطعات دارند ممکن است هزینه بیشتری برای شارژ داشته باشند.

مواد اولیه شارژ سیلندر چیست؟

شارژ کپسول اف ام 200 توسط گاز fm200 که یک ماده پاک جایگزین برای سیستم های اطفاء حریق است، انجام می شود. در سیستم fm200 کاملاً تحت فشار و آزاد کننده سریع است که گرمای آتش سوزی را جذب می کند و واکنشی را که باعث آتش گرفتن می شود، می شکند.

fm200 برای انسان بی خطر است و هیچ آسیبی به لایه ازون وارد نمی کند.


خدمات شارژ کپسول اف ام 200 همیار انرژی
1234
تعمیر شیرها بعد از تخلیه گاز سیلندرتست هیدرواستاتیک بدنه سیلندر ها اگر بیشتر از ۵ سال در پروژه نصب شده باشد.تست و نشت گیری شیرهاشارژ کپسول اف ام 200 با فشار مورد نظر


هر آنچه راجب شارژ کپسول اف ام 200 باید بدانید.

شارژ کپسول اف ام 200


طول عمر گاز ها چقدر است ؟

گاز ها به صورت مایع بوده و کارایی آن بستگی  به شرکت سازنده دارد و در این مدت آنالیز آن از بین نمی رود. ولی سالیانه باید فشار گیج و درجه عقربه را چک نموده تا افت فشار آن کمتر از ۲۵ یا ۴۵ بار نداشته باشد. اگر فشار درجه کمتر از مقدار استاندارد بود باید مجدد گاز شارژ شود.


دستگاه هایی که برای شارژ استفاده می شود :

این دستگاه ها با جدیدترین تکنولوژی ها ساخته شده و گاز fm200 را از داخل مخزن وارد سیلندر می نماید و در نهایت با ترازوهای دیجیتال وزن آن بررسی می شود.


هزینه شارژ سیلندر گاز fm200  به چه صورت محاسبه می شود ؟

علاوه بر قیمت گاز با برند های موجود مانند wysmos و dupont برای شارژ سیلندر، هزینه ی خدماتی از جمله تست هیدراستاتیک، تست شیر و … را هم که برای این مهم انجام می شود باید مد نظر داشت. این گاز ها مورد تایید UL و FL می باشد.


چه موقع سیلندر fm200 خود را شارژ کنید ؟

در سیستم های دولتی، ما توصیه می کنیم که گاز fm200  خود را بلافاصله پس از تخلیه شارژ کنید. درست آن است که مدت زمان خالی بودن سیستم خود را به حداقل برسانید. به هر حال، آتش سوزی می تواند در هر زمان ایجاد شود، بنابراین خالی بودن سیلندر از گاز fm200 می تواند یک اشتباه پرهزینه باشد.


اهمیت شارژ  fm200

از آنجا که تشخیص خالی بودن سیلندر  همیشه آسان نیست، شارژ کپسول اف ام دویست از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

شرکت همیار انرژی عضو رسمی اتحادیه و زیر نظر سازمان آتش نشانی فعالیت خود را آغاز نموده و آماده عقد قراردادهای شارژ، نگهداری و تعمیرات کپسول های آتش نشانی و نصب سیستم fm200 با شرکت ها، کارخانه ها و ارگان های خصوصی و دولتی از کلیه نقاط ایران می باشد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

همیار انرژی در شبکه های اجتماعی

0912-8932367

مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع دستگاه‌ اعلام حریق

انواع دستگاه‌ اعلام حریق

انواع دستگاه‌ اعلام حریق بسیار زیادی در بازار موجود هستند که توسط برندهای مختلفی طراحی…

آموزش نصب دتکتور از صفر تا صد

آموزش نصب دتکتور از صفر…

دتکتور یکی از تجهیزات اعلام حریق بسیار کاربردی در تمامی فضاهای سربسته است که می…

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

 تجهیزات اعلام حریق یکی از بهترین تجهیزات در زمینه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی هستند…

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا