شهر ایمن همیار می‌خواهد

اطفاء مخازن سوخت مایع

اطفاء مخازن سوخت مایع
1730
17 شهریور 1401

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

سیستم‌های تشخیص و اطفاء حریق rim seal برای ارائه اقدامات اطفاء حریق سریع، که برای شناسایی و سرکوب رویدادهای آتش‌سوزی هنگام وقوع در لبه مخازن ذخیره‌سازی سقف شناور، در مراحل اولیه قبل از ایجاد یک رویداد آتش‌سوزی توسعه‌یافته، استفاده می‌شوند. مطالعات جهانی نشان می‌دهد که علل وقوع آتش‌سوزی در مخازن ذخیره‌سازی سقف شناور می‌تواند ناشی از عدم وجود سیستم تشخیص کافی برای راه‌اندازی یک سیستم سرکوب ثابت باشد.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول برروی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

سیستم‌های RAFP نباید به عنوان یک سیستم اطفاء حریق برای محافظت از سیستم‌های سقف شناور بالا به دلیل استقلال محدود در نظر گرفته شوند. این سیستم کاملاً به صورت پنوماتیکمکانیکی کار می کند و برای عملکرد آن نیازی به برق خارجی نیست. سیستم تشخیص شامل لوله پنوماتیک تایید شده است که تحت فشار نگه داشته می شود که در دمای از پیش تعیین شده می ترکد و از طریق یک شیر متعادل کننده خاص سیستم خاموش کننده را خاموش می کند.

سیستم خاموش کننده شامل یک مخزن تحت فشار حاوی محلول فوم از پیش مخلوط شده است که به لطف یک شیر متعادل کننده ویژه که در قسمت بالایی سیستم قرار دارد، تحت فشار نیتروژن یا هوای فشرده نگهداری می شود. این شیر ویژه با استفاده از فشار آماده به کار سیستم تشخیص پنوماتیک برای آماده نگه داشتن سیستم عملکرد حیاتی دارد.

هنگامی که سیستم تشخیص پنوماتیک یک رویداد آتش سوزی را تشخیص می دهد، افت فشار تعادل شیر سیستم را تغییر می دهد و عامل خاموش کننده از لوله های فولادی ضد زنگ ثابت و نازل هایی که در ناحیه لبه قرار دارند آزاد می شود. هر سیستم RAFP از 40 متر در حال اجرا از ناحیه لبه مخزن ذخیره سازی محافظت می کند. این سیستم مجهز به ترانسمیترهای فشار دارای گواهی ATEX برای نظارت بر آمادگی سیستم به طور همزمان است.

استفاده از تکنولوژیRim seal  جهت اطفاء مخازن سوختی مایع

به این صورت که با توجه به نوع مخازن از جمله سقف شناور و سقف ثابت پکیج پمپ به همراه متعلقات بروی سقف مخزن قرار می گیرد و یک حلقه دور تا دور سقف در جوار دیوار و شناور نصب می شود که به حرارت حساس است و با درجه های مشخصی این تیوب ها سوراخ می شود و ماده اطفایی فوم داخل این تیوب از آن خارج می شود که این فرآیند باعث می شود عملیات اطفادر همان نقطه در کمترین زمان بین بازه زمانی 6 الی10 ثانیه صورت پذیرد.

همچنین جهت اطلاع از محل دقیق حریق در مجاورت این تیوب یک سنسورکابلی خطی هم دور تا دور سقف مخزن کشیده می شود که به دمای مشخصی حساس است و در صورت بروز حریق و افزایش دما عملیات اعلام و اطفاء بصورت اتوماتیک انجام میشود .

لازم به ذکر است با توجه به قرار گیری متعلقات اطفایی بر روی سقف ( نزدیک ترین محل به وقوع حریق )کمترین بازه زمانی ممکن جهت عملیات تخلیه فوم بر روی محل وقوع حریق می باشد . بدیهی است که دیگر سیستم هایی اطفایی فوم در خارج از محل مخزن قرار دارند که در همان لحظه اول مدت زمانی طول میکشد تا فوم از محل قرار گیری پکیج اطفایی تا روی سقف برسد و عملیات اطفایی را انجام دهد که این بازه زمانی در حریق های مخازن مشکل ساز است. کلیه تجهیزات استفاده شده در این سیستم دارای استاندارد UL می باشد.

اطفاء مخازن سوخت مایع

اطفاء مخازن سوخت مایع

اطفاء مخازن سوخت مایع

اطفاء مخازن سوخت مایع

اطفاء مخازن سوخت مایع

اطفاء مخازن سوخت مایع


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =

آموزش نصب اسپرینکلر

27 تیر 1402

نصب اسپرینکلر یکی از فنی ترین کارها بوده که توسط متخصص باید انجام شود و

انواع آتش سوزی

30 شهریور 1401

آتش سوزی یکی از خطرناک ترین اتفاقاتی است که می تواند برای هرشخصی اتفاق بی

بهترین راه برای شارژ کپسول آتش نشانی

30 شهریور 1401

شارژ کپسول آتش نشانی یکی از مهم ترین مواردی است که باید در سر موعد

ایمنی خانه در برابر آتش

30 شهریور 1401

در این پست از مجله همیار انرژی قصد داریم تا به بررسی روش‌های ایمنی خانه

تلفن کننده اعلام حریق

2 خرداد 1402

دستگاه تلفن کننده اعلام حریق چیست؟ وسیله الکترونیکی است که سیگنال های هشدار را جهت

نگهداری و تعمیرات تاسیسات مکانیکی و برقی

30 شهریور 1401

نگهداری و تعمیرات تاسیسات مکانیکی و برقی یکی از مهم ترین موارد پس از تهیه

انواع اسپرینکلر

4 مهر 1401

اسپرینکلرها دارای انواع مختلفی می باشند و در ساختمان ها بسیار کاربردی هستند. این تجهیزات

زمان جایگزینی کپسول آتش نشانی

30 شهریور 1401

کپسول های آتش نشانی جزوی از تجهیزات اطفا حریق هستند که نیازمند شارژ سالیانه می

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

    نام درخواست کننده