همیار انرژی

درب ضد حریق

درب ضد حریق
1034
20 شهریور 1401

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

فهرست مطالب

 • جمله معروف پیشگیری بهتر از درمان است، در تمام جوانب زندگی ما درست و با معنا است. همیشه هزینه درمان بسیار بیشتر از هزینه پیشگیری بوده است. هزینه ها لزوما به معنای مسائل مالی نمی باشند و مسائل روحی و اجتماعی را نیز در بر می گیرند. به عنوان مثال، حادثه آتش سوزی در ساختمان پلاسکو علاوه بر هزینه های سنگین مالی، هزینه های سنگین روحی برای خانواده های داغدار، هزینه های سنگین اجتماعی و حتی هزینه های سنگین اعتباری برای  کشور را هم در بر می گرفت. یکی از مهمترین دسته های تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی است. این تجهیزات کمک می کنند تا امکان بروز حادثه کاهش پیدا کند و هزینه های مالی و جانی حوادث اتفاق نیافتد.

  برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول برروی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

  تماس با همیار انرژی

  استفاده از تجهیزات پیشگیری از حریق یا تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی یکی از مهمترین مواردی است که موجب ایمنی ساختمان می‌ شود. همانطور که از نام تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی مشخص است باید از مقاومت بالایی در برابر آتش‌سوزی برخوردار باشند. مقاومت در برابر آتش سوزی به معنای مقاومت کامل نمی باشد. یعنی این تجهیزات تا دمای مشخصی در مقابل آتش مقاومت دارند و در صورت رد شدن دما از حدود مشخص، تجهیزات پیشگیری نیز دچار حادثه خواهند شد.

  امروزه تاکید بسیار زیادی بر روی ایمنی سازه های مختلف از جمله سازه های فولادی و اسکلت فلزی می شود. تجهیزات پیشگیری از حریق نقش مهمی در کنترل تخریب ناشی از آتش سوزی دارند، به طوری که منجر می‌ شوند تا خسارت ‌های جانی و مالی احتمالی که بر اثر آتش‌ سوزی رخ می دهد به حداقل برسد.

  یکی دیگر از اهداف مقاوم سازی با استفاده از تجهیزات پیشگیری از حریق، این بوده که این امکان را به وجود می ‌آورد تا فرصت بیشتری برای عملیات اطفاء حریق و نجات افراد محفوظ در حریق فراهم شده و همچنین از گسترش و پیشروی حریق و افزایش بیش از اندازه گرمای سازه ها جلوگیری میکند.

  از جمله تجهیزات پیشگیری از حریق می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

  درب ضد حریق

  شرکت همیار انرژی به عنوان یک شرکت تخصصی در حوزه آتش نشانی و تجهیزات آتش نشانی ، با سال ها تجربه در این حوزه، تمامی تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی مورد نیاز کاربران را با بالاترین استاندارد و مناسب ترین قیمت در اختیار تمامی کاربران قرار می دهد. لازم به ذکر است که برای تهیه هرکدام از تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی میتوانید از طریق پل های ارتباطی زیر ثبت سفارش نمایید:

  درب ضد حریق

  شرکت های بسیاری در حال تهیه مواردی مانند کپسول آتش نشانی و ماسک دود برای موارد اضطراری هستند. آلارم های دود و درب های ضد حریق با کیفیت خوب نیز در تاسیسات ساختمانی نصب می شوند. درواقع، ما در مورد درب های آتش نشانی زیاد می شنویم و همه جا آنها را می بینیم، اما بعضی از ما واقعا نمی دانیم چرا آنها در آنجا هستند و در صورت آتش سوزی چگونه می توانند به همه ما کمک کنند. باید بدانید که درب های آتش نشانی درهایی با درجه مقاومت در برابر آتش هستند که برای کاهش انتشار آتش و دود بین محفظه های مختلف ساختمان استفاده می شود که با ترکیبی از موارد زیر ساخته می شوند:

  مقادیر شیشه ای، گچ، فولاد، الوار، ورمیکولیت و آلومینیوم، همچنین لازم به ذکر است که این درب ها توسط متخصصان مجاز درب آتش نشانی تأیید می شوند.

  داشتن درب های آتش نشانی امنیت بسیار زیادی را در یک موسسه ایجاد می کند. نصب آنها مزایای زیادی دارد و همانطور که در بالا ذکر شد یکی از آنها کمک به کاهش انتشار آتش و دود می باشد. در هنگام حادثه آتش سوزی، از آنجا که درب های آتش نشانی بسته هستند، در طرف دیگر تأثیر آتش روی آنها وجود دارد، اما مزیت آنها این است که به دلیل مقاومت بالای آنها در هنگام آتش سوزی، مردم فرصت کافی برای یافتن راه فرار دارند. بسته به میزان مقاومت درب ضد حریق، هر درب می تواند دود و آتش را به مدت 3 تا 4 ساعت نگه دارد.

  در نظر بگیرید که آتش سوزی در یک آزمایشگاه یا ساختمانی رخ داده است که در آن مواد شیمیایی بخشی از تولید است، درهای آتش نشانی به دلیل ماهیت، محافظت در برابر گازهای خطرناک و مضر را فراهم می کند و از انتشار آن ها جلوگیری می کنند. مطالعه نشان می دهد که بیشتر مرگ و میرها در مواقع اضطراری آتش سوزی، ناشی از آتش سوزی نیست، بلکه ناشی از خفگی دود یا هرگونه عناصر گاز است. به علاوه انتشار این نوع گازها به محیط زیست و کلیه موسسات همسایه و سازندگان آن آسیب می رساند و مطمئناً تأثیر بسیار بزرگی را برای ما به جای خواهد گذاشت. 

  بنابراین، درب های ضد حریق در هنگام به حداقل رساندن خسارت های مالی بسیار مفید هستند. آتش می تواند در عرض چند ثانیه گسترش یابد و در عرض چند دقیقه از کنترل خارج شود. اگر هیچ درب ضد حریقی در تاسیسات یک ساختمان نصب نشود، هیچ چیز نمی تواند آتش را متوقف کند و آتش سوزی مطمئنا همه و همه افراد را تسلیم خواهد کرد. درواقع، اگر در یک منطقه آتش سوزی رخ دهد، حداقل درب آتش می تواند آن را برای چند ساعت مهار کند و به این ترتیب زمان کافی برای امدادگران برای مهار آتش فراهم می شود.

  نصب درهای آتش نشانی یک گزینه نیست بلکه مقرراتی است که هر خانوار یا شرکت باید آن را رعایت کند. این درب ها باید دارای یک سند کامل گواهینامه دارای درجه بندی آتش باشند و بسته به نوع طبقه بندی ساختمان، همه درهای آتش نشانی باید هر 6 تا 12 ماه بازرسی شوند.

  با اینکه ساختمان ها برای مقاومت در برابر شرایط اضطراری مانند آتش سوزی مجهزتر شده اند، اما زندگی مدرن، همزمان میزان خطرات آتش سوزی ما را افزایش داده است. فقط در ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ هر ۲ ساعت و ۲۴ دقیقه یک آتش سوزی غیرنظامی رخ می دهد، که در مجموع تقریبا ۳۰۰۰ نفر جان خود را از دست می دهند و علاوه بر آن ۲۵.۶ میلیارد دلار از دست دادن اموال را نیز متحمل شد. یکی از مشکلات این است که آتش سوزی های امروزی به دلیل رواج مواد مصنوعی در خانه با سرعت بیشتری پیشرفت می کنند.

  درب ضد حریق

  به گفته جان درگنبرگ، مدیر ایمنی در آزمایشگاه های آندررایت آمریکا، ساکنان در خانه های ۳۰ سال پیش، به طور متوسط ​​۱۴-۱۷ دقیقه فرصت داشتند تا خود را از آتش سوزی در خانه نجات دهند. امروز این زمان به ۲-۳ دقیقه نزدیک شده است. یک شعله کوچک می تواند در کمتر از ۳۰ ثانیه تهدید بزرگی برای زندگی باشد و آتش گرفتن کل اموال کمتر از پنج دقیقه طول می کشد.به خصوص اگر این شعله های آتش با مواد شیمیایی مانند محصولات بهداشتی یا رنگ تماس پیدا کنند، حتی با شدت بیشتری گسترش می یابند و آتش به سرعت سمی و دود، سیاه می شود که حتی می تواند قربانیان را مسموم کند.

  در ژانویه سال ۲۰۲۰، هنگامی که آتش سوزی گسترده ای در گاراژ یک خانه خانوادگی در شیکاگو آغاز شد، وسایل نقلیه در آتش سوختند. با این حال ، یک درب ضد حریق از گسترش شعله های آتش جلوگیری کرده و باعث ایجاد زنگ خطر شد. صاحبان خانه به دلیل آلارم دتکتور دود از خواب بیدار شدند و توانستند بدون آسیب به همراه سگ خانواده خود فرار کنند.

  به طرز غم انگیزی، دقیقاً برعکس این مورد بارها اتفاق افتاده و می افتد. در سال ۲۰۱۷، زمانی در برج گلنفل، یک بلوک مسکونی ۲۴ طبقه در شمال لندن سوخت و ۷۲ کشته بر جای گذاشت. بسیاری این امر را یکی از بدترین فاجعه های بریتانیای مدرن می دانند.

  دقیقاً مانند مردم عادی، آتش هم از درها عبور می کند تا از یک اتاق به اتاق دیگر گسترش یابد. اگر درهای مورد استفاده ضد حریق نباشند، در بعضی موارد ممکن است بسوزند و به فاجعه کمک کنند. آتش به طور طبیعی مسیر با کمترین مقاومت را که در بیشتر مواقع محل خروجی از درب است، طی می کند. درب های ضدحریق، درب هایی با درجه مقاومت مشخص در برابر آتش هستند که می توانند به مهار آتش در یک اتاق یا بخشی از ساختمان کمک کرده و گسترش آتش را کاهش دهند، که این امر باعث می شود، زمان بیشتری برای رسیدن آتش نشانان و فرار سرنشینان فراهم شود.

  همچنین بستن سخت افزار مناسب همراه با عمل اتوماتیک باز و بسته شدن و چرخش در، این اکوسیستم ضد حریق را تکمیل می کند. البته این تنها در صورتی جواب می دهد که میزان مقاومت درب ضد حریق، از جانب سازمان نظارت بر این موضوع تأیید شده باشد. درواقع باید، کلیه اجزای سیستم ورود، از جمله درها، لولاها، قفل ها، عناصر ضد سرقت، سخت افزار ایجاد ترس ، قسمت باز کردن قفل ها و دستگاه ها و علائم چرخش آزاد ، همه باید توسط یک متخصص مشخص شده، به طور رسمی تأیید شوند.اگر درب باز بماند، هیچ یک از اینها به طور موثر جلوی گسترش آتش را نمی گیرد.

  همانطور که درهای ضد حریق، مانعی برای گسترش آتش سوزی از یک قسمت به ساختمان دیگر است و می توانند تا حدود ۴ ساعت در مقابل آتش مقاومت کنند. اما گاهی اوقات نیز می تواند مانعی برای افرادی باشد که می خواهند از یک قسمت ساختمان به قسمت دیگر برسند. این می تواند ساکنان یک ساختمان را به یافتن یک راه حل غیررسمی برای باز نگه داشتن درب، مانند باز نگهداشتن آن با یک تکه چوب یا مقوا، سوق دهد.

  بنابراین ، برای موثر بودن درهای ضد حریق، باید از سهولت استفاده در آنها استفاده شود و دسترسی افراد در ساختمان را محدود نكند. علاوه بر این از منظر حقوقی، اگر تاسیساتی درب ضد حریق متوجه شود که عوامل داخلی درب ضد حریق بازشده است، می توانند بیمه در را باطل کرده یا حتی افراد مجازات کیفری متحمل شوند.

  مدل های مدرن درب آتش نشانی دارای ویژگی هایی هستند که اجازه می دهند درب باز بماند، اما در مواقع اضطراری به طور خودکار بسته می شود.به این صورت که، یک دتکتور دود می تواند به سیستم مرکزی ساختمان متصل شود و در صورتیکه دتکتور دود به صدا در آمد، به صورت خودکار درب ضدحریق بسته می شود. به این ترتیب درب آتش نشانی می تواند در مواقع اضطراری بدون ایجاد مانعی در زندگی روزمره، زندگی افراد را نجات دهد. همچنین درهای ضدحریق سنگین می باشند، این یکی از دلایلی است که ساکنان سعی می کنند در را باز نگه دارند.

  باز شدن اتوماتیک درب، به هنگام تشخیص نزدیک شدن افراد به در، از مواردی است که در عین حال که نیروی باز شدن در را به حداقل می رساند، اختلالی در روند عملکرد درب ضد حریق ایجاد نمی شود. در حالی که فناوری مفید است، اما آموزش ساکنان ساختمان نیز بخشی از موارد مهم است. برخی از درهای ضد حریق حاوی برچسبی است که می گوید: درب ضد حریق باید برای ایمنی در برابر آتش بسته بماند، این یک یادآوری ساده اما مهم، برای کسانی است که مدام از محل موردنظر عبور  می کنند.

  درب ضدجریق یکی از مهمترین عناصر در کاهش سرعت گسترش آتش برای ساختمانها و مجتمع های بزرگ، از ساختمانهای اداری گرفته تا کاربردهای ساختمان های مسکومی و موارد دیگر است. جنبه های مختلف دیگر در یک ساختمان نیز ممکن است خطرات آن را در صورت وقوع آتش سوزی افزایش دهد. به عنوان مثال ، محیط های مراقبت های بهداشتی مانند بیمارستان ها و انجمن های بازنشستگی به علت چالش های حرکتی درنظر گرفته شده اند و باید از هر نظر در مورد موارد ایمنی از جمله درب ضدحریق و آلارم های تشخیص دود(دتکتور) مورد بررسی قرار گیرند.

  درب ضد حریق

  همچنین، بسته به موارد دیگری که در ساختمان قرار دارد، مانند انبارهای قابل اشتعال، آتش می تواند با سرعت بیشتری گسترش یابد. در هر یک از این موارد، درهای آتش نشانی برای کاهش سرعت گسترش آتش بسیار مهم هستند. لازم به ذکر است که برای نیازهای سخت افزاری درب، بهترین کار این است که با یک مشاور خبره مشورت کنید تا اطمینان حاصل شود که همه نیازهای لازم در اسرع وقت به اجرا در می آید.

  در اینجا به برخی از ویژگی های اصلی که باید از نظر استفاده داخلی و تجاری از درب ضد حریق، مورد توجه قرار گیرد، اشاره می کنیم:

  • درهای آتش نشانی از اجزای مختلفی تشکیل شده اند. درب خود معمولاً از یک قاب چوبی جامد ساخته می شود ، اما گاهی اوقات می توان آنها را دوباره در شیشه های مقاوم در برابر آتش قرار داد. این بدنه شیشه ای باید حداقل ۶۰ دقیقه بتواند درجه بالایی از حرارت و گرما را تحمل کند تا به درجه نرمی و ذوب شدن برسد.
  • در اطراف لبه های درب، باریکه ای وجود دارد که برای بسته شدن شکاف بین درب و قاب طراحی شده است تا در صورت رسیدن دما به بیش از ۲۰۰ درجه سانتیگراد، منبسط شود.
  • برای مکان های خصوصی، توصیه می شود درب های ضد حریق را در جایی نصب کنید که بیشترین خطر را دارد، به عنوان مثال در آشپزخانه یا اتاق هایی که وسایل الکتریکی زیادی در آن قرار دارند. اگر ملک شما یک ساختمان جدید است، باید طبق مقررات اطمینان حاصل شود که برخی از درب ها، ضد حریق هستند. در حال حاضر، درب های ضد حریق از نظر قانونی فقط در مکان های دارای مشاغل متعدد، مورد نیاز قانونی هستند.
  • در مورد املاک تجاری یا غیرخانگی، مسئولیت با کسی است که به عنوان “شخص مسئول” در آن ملک یا کارفرما شناخته می شود. به عنوان مثال، صاحب ملک یا شخصی که به دلایل تجاری ملک را تحت کنترل دارد، مسئولیت این موضوع را بر عهده خواهد داشت.
  • هنگام انتخاب درب، مهم است که بدانید مشخصات مختلف به چه معناست. کد FD نشان می دهد که یک درب چند دقیقه در برابر آتش مقاومت می کند، به عنوان مثال FD30 برای مقاومت در برابر 30 دقیقه آزمایش شده است. معمول ترین کدها، دو کد  FD30 و FD60 می باشند. همچنین روش های آزمایشی که سازندگان استفاده می کنند در BS 476-22: 1987 یا BS EN 1634-1: 2014 مشخص شده است.
  • بسیاری از مرگ ها در هنگام آتش سوزی ناشی از تماس مستقیم با شعله های آتش نیست، بلکه مصرف و تنفس دود است. با توجه به این نکته، حتما یک درب دارای باریکه دود سرد تهیه کنید. دود باید در داخل باریکه درب نفوذ کند. در مواردی که نشت دود برای تشخیص زود هنگام آتش سوزی ضروری است، موارد استثنایی اعمال می شود.
  • درنهایت، ارزیابی کامل خطر باید انجام شود و توصیه می شود با وجود همه مقررات مربوط به ایمنی در برابر آتش سوزی از متخصص کمک بگیرید. در واقع، محافظت در برابر آتش منفعل و ایمنی در برابر آتش، بیشتر از پرداختن به موضوع درب ضد حریق است. از جمله موارد دیگر، بررسی مسیرهای فرار، سیستم های هشدار دهنده همانند دتکتورها و بررسی تجهیزات دیگر و فراهم سازی آن ها برای افزایش ایمنی محیط مربوطه می باشد.

  از انواع درب های ضد حریق در شرکت همیار انرژی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  نوع اول:

  1. استفاده از ورق فولاد ST37 برای درب و دیوارها
  2. استفاده از پشم سنگ با دانسیته 120 جهت افزایش مقاومت در برابر حریق (قابل تغییر طبق درخواست مشتری)
  3. استفاده از دستگیره آنتی پنیک (خروج اضطراری) طبق آخرین استانداردها
  4.  استفاده از Door Closer جهت تسهیل در باز وبست درب
  5. استفاده از جوش CO2 طبق استاندارد ISO 3834
  6.  استفاده ازبلبرینگ در لولاها جهت تسهیل در باز و بسته نمودن
  7. طراحی بسیار شکیل مطابق با طرحهای روز اروپا
  8.  امکان ارائه محصولات با تنوع رنگ (به درخواست مشتری)
  9. امکان تغییر ابعاد و اندازه ها طبق درخواست مشتری
  10.  استفاده از رنگ ضد حریق با مشخصات:
  الف:  500 میکرون (30 دقیقه در برابر حریق)
  ب: 1000 میکرون (60 دقیقه مقاومت در برابر حریق)
  ج: 1500 میکرون (90 دقیقه مقاومت در برابر حریق)
   
  درب ضد حریق

  نوع دوم:

  1.  پروفیل چهارچوب ارائه شده بصورت ورق آهن هیدروکربن به ضخامت ۲ میلیمتر و دارای نوار دودبند مقاوم در برابر حریق میباشد
  2.  مواد تشکیل دهنده لنگه درب ضد حریق شامل دو لایه ورق آهن هیدرو کربن به ضخامت دو میلیمتر است که دارای تقویت کننده های مخصوص جهت مقاوم سازی محل نصب یراق آلات و همچنین شبکه های تقویت داخلی جهت استحکام درب و نیزجلوگیری از ریزش عایق داخلی میباشد
  3.  هسته مرکزی درب ضد حریق از پشم سنگ غیر سمی با وزن مخصوص  kg/m 120-100 تشکیل شده است که مقاوم در برابر حرارت تا دمای ۸۵۰ درجه سانتیگراد بدون تغییر شکل میباشد ( این پشم سنگ دارای گواهی استاندارد ۲-۷۲۷۱ و گرید A استاندارد ۸۲۹۹ ایران است)
  4.  پوشش درب و چهارچوباز رنگ اپکسی پلی استر کوره ای سفید چرمی با کد رال ۹۰۱۶
  5.  یراق آلات شامل لولای مخصوص فولادی قابل تنظیم با آلن m4 و دستگیره آنتی پنیک ویژه خروج اضطراری است
  6. لاستیک درزگیر نسوز : این نوع لاستیک دور تا دور چهار چوب قرار گرفته و به هنگام آتش سوزی با افزایش دمای محیط منبسط شده و مانع عبور دود و ورود اکسیژن برای جلوگیری از شعله ور شدن آتش میشود
  7.  یراق آلات به مدت یکسال و درب به مدت ۵ سال شامل گارانتی است
  8. لوازم و تجهیزات اختیاری
  9. امکان نصب access control ویژه اتاق سرور
  10. جاسازی و نصب دریچه دید با شیشه های مسلح
  11.  امکان پوشش چهارچوب و لنگه درب از رنگ مقاوم در برابر حریق تا ۲ ساعت
  12. امکان ساخت درب در ابعاد و رنگهای متفاوت
  13.  فنر هیدرولیکی آرام بند جهت بسته نگه داشتن درب
  14. امکان نصب لولای مخصوص بادبزنی
   
  در ضد حریق

  نوع سوم:

  1. از جنس تمام چوب از نوع مقاوم در برابر حریق
  2. حداقل پهنای خالص آن 5 سانتیمتر می باشد.
  3. استفاده از دستگیره آنتی پنیک(خروج اضطراری) طبق آخرین استانداردها
  4. دارای آرام بند

  جلوگیری از آتش

  کلیه محصولات شرکت همیار انرژی از تولید کنندگان برتر صنعت ارائه می شود. ما با استفاده از طرح های نوآورانه و مواد با دوام و با کیفیت بالا، محصولی با دوام در اختیار مشتریان خود قرار می دهیم. برای مشاوره و تهیه درب ضد حریق میتوانید از طریق پل های ارتباطی زیر ثبت سفارش نمایید:

  1. ۱۸ ماه گارانتی
  2. ۱۵ سال خدمات پس از فروش
  3. امکان ارسال و استقرار تولیدات در محل (به درخواست مشتری)

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  برچسب ها :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  + 36 = 40

  اقدامات فوری در هنگام آتش سوزی

  29 تیر 1402

  آتش سوزی یکی از اتفاقاتی است که می تواند با جان و مال افراد بازی

  7 تجهیزات نوآورانه آتش‌ نشانی

  10 خرداد 1402

  با پیشرفت علم، تجهیزات نوآورانه بسیاری در زمینه اعلام و اطفا حریق به بازار آمده

  ایمنی در فرودگاه ها

  12 مهر 1401

  برای مقابله با حوادث احتمالی در فرودگاه های بزرگ بین المللی که در آن هواپیما

  نحوه درمان سوختگی درجه چهار

  8 مرداد 1402

  شاید فکر کنید که سوختگی تنها سه درجه دارد و سوختگی درجه سوم بدترین نوع

  10 نکته مهم برای ایمنی در برابر آتش سوزی

  2 شهریور 1402

  آتش سوزی یک خطر بسیار جدی است که اگر نکات ایمنی را رعایت نکنیم، می

  آیا کپسول آتش نشانی نیاز به شارژ دارد؟

  1 مرداد 1402

  کپسول های آتش نشانی از آن دسته تجهیزات اطفا حریق هستند که پس از گذشت

  چگونه از آتش سوزی جلوگیری کنیم؟

  22 مرداد 1402

  آتش سوزی یکی از اتفاقات ناگواری است که می تواند برای همه اتفاق بی افتد

  اولین آتش نشانی در ایران

  10 شهریور 1401

  اولین سازمان آتش نشانی از آنجا که یکی از اصلی ترین و مهم ترین هدف

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   نیاز به مشاوره دارید؟

   021-57854

   مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

   مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108