همیار انرژی

آتش سوزی بی سابقه استرالیا و نجات حیوانات درون آتش توسط آتش نشانان

آتش سوزی بی سابقه استرالیا و نجات حیوانات درون آتش توسط آتش نشانان
727
4 مهر 1401

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

فهرست مطالب

 • آتش سوزی بی سابقه در استرالیا

  آتش‌سوزی جنگل پدیده‌ای معمول در استرالیا است، زیرا اقلیم این منطقه به‌طور کلی بسیار داغ و خشک است. که همین اقلیم در طول سال، زندگی و زیرساخت‌های آن را در معرض خطر بسیار زیاد آتش‌سوزی قرار می‌دهد. این خطر در ماه‌های داغ تر تابستان و بهار چند برابر می‌شود. آتش سوزی که از ابتدای ماه اکتبر منطقه ای به اندازه بلژیک را سوزاند، باعث مرگ هزاران حیوان شد که پس از آن در معرض نابودی قرار دارند. میلیون ها هکتار از بین رفت، که تأثیر غم انگیزی بر حیات وحش و گیاهان دارد. در پی آتش سوزی مهیب در استرالیا و نجات جانوران به کمک آتش نشانان، از آتش نشانان استرالیایی بخاطر نجات گروهی از کوالاهای در حال انقراض، قدردانی شد.

  با ادامه آتش‌سوزی گسترده در استرالیا، نیم میلیارد جانور در جنگل‌های این کشور که زیستگاه‌ ۲۴۴ گونه جانوری است، از بین رفتند. بررسی ها نشان می‌دهد تقریباً نیم میلیارد حیوان در آتش‌سوزی مناطق مختلف استرالیا کشته شده‌اند. گونه‌های جانوری که کمتر تحرک دارند و به جنگل وابسته هستند، بیشتر در معرض خطر هستند.

  کیسه‌داران کوچک و همچنین طوطی‌کاکلی سیاه و براق، در آتش‌سوزی‌های اخیر از بین رفته‌اند. هرچند بوم‌شناسان درصدد هستند تا بتوانند تعدادی از این جانوران را پیدا کرده و پیش از آنکه به‌طور کامل از بین بروند، نجات دهند. به گفته کارشناسان، حیوانات بزرگ مانند کانگوروها والبته بسیاری از پرندگان قادر به فرار کردن و دور شدن از آتش هستند اما گونه‌های جانوری نظیر کوالاها با تحرک کمتر و گونه‌های کوچک‌تر که به جنگل وابستگی بیشتری دارند، بیشتر در معرض خطر هستند.

  این تصویر که توسط ژانل میشالووسکی به اشتراک گذاشته شده است، کوالاهایی را نشان می دهد که در یک راهرو با هم جمع شده اند و یکی از آنها به دلیل ترس زیاد دیوار را گرفته است.

  خانم میشالووسكی در تحسین آتش نشانی به نام آدام و تیم همکارش در استرالیا اینطور نوشت:

  “آدام یک آتش نشان است و در حال حاضر در زمینه های مختلف از جمله حوزه آتش نشانی کار می کند. یک آتش نشان دیگر به نام فرانسیس طی مطلبی نوشت: تیم او همچنین سه کوالا دیگر را نجات داده اند و همچنین او در خانه اش از یکی ازآنها که دچار سوختگی شدید بود، مراقبت می کرد.”

  وی بعدا نوشت: “به من گفتند که آدام اصلا درک نمی کند که چرا بسیاری از مردم او را ستایش می کنند و او می گوید که این فقط بخشی از وظیفه او به عنوان یک آتش نشان داوطلب بوده است.”

  آتش سوزی مهیب در استرالیا و نجات کوالاها

  همزمان با آن، نگرانی در مورد جان و امنیت کوالاها از زمان آغاز آتش سوزی، تلاش برای جمع آوری کمک مالی برای کمک به حیوانات برای تبدیل شدن به موفق ترین کمپین به نام GoFundMe در تاریخ کشور، بالا گرفت. در آغاز ماه دسامبر، پس از نابودی میلیون ها هکتار از جنگل ها و زیستگاه ها در آتش سوزی، ولز جنوبی نو، یکی از ایالت های استرالیا، تحقیق پارلمانی را در مورد اوضاع کوالاها آغاز کرد.

  مارک گراهام، بوم شناس شورای حفاظت از طبیعت،در این باره گفت: ” کوآلاها واقعاً توانایی حرکت سریع برای دور شدن از آتش سوزی های بی سابقه را ندارد و ما در این آتش سوزی چنان بخش عظیمی از زیستگاه شناخته شده کوالا را از دست داده ایم که فکر می کنم بدون هیچ شک و تردیدی می توان گفت از این زمان به بعد روند کاهش مداوم جمعیت کوالا وجود خواهد داشت.”

  نجات کوالاها در آتش سوزی استرالیا

  در شهر کولنورا، آتش نشانان در بیرون از خانه مستقر بودند و خود را برای حضور در میان آتش سوزی مهیب آماده می کردند. در داخل، نارل دیویس و جیل گیلبرت مشغول پخت سوسیس روی اجاق گاز بودند و کانگورو، بی قرار، روی پتو نشسته بود.
  این خانواده به گاردین استرالیایی گفتند که آنها کانگوروی خاکستری شرقی را از همان جوانی پرورش داده بودند و با دست به او غذا می دادند. پس از آن، آنها او را آزاد كردند و سالها به او اجازه داده بودند كه وحشی شود.

  نجات کانگورو در آتش سوزی استرالیا

  حالا، با چنین آتش سوزی مهیبی، او در جلوی درب خانه آنها ظاهر شده و به دنبال پناهگاه می باشد.

  دیویس به گاردین استرالیایی گفت: “حالا او وحشی است اما وارد خانه شد و من آن را به دلیل آتش سوزی نگه داشته ام.”

  آتش سوزی مهیب در استرالیا و نجات جانوران به کمک آتش نشانان

  در لوبتال در تپه های آدلاید، شهر دیگر که آتش نشانی دیگر در آنجا بود، دو کوالا برای نجات جانشان از بوته ها بیرون آمدند. درواقع آنها از بهترین فردی که می توانست به آنها کمک کند، درخواست کمک داشتند. دیل آدامز ، ستوان سرویس آتش نشانی، عکس همکار خود را گرفته است. او گفته است كه بیرون آمدن كوآلا در حالیکه در عقب تر تمام خانه ها در حال سوختن بود، چیزی جز برای نجات جانش و طلب کمک از آتش نشان نبود. وی گفت: به کوالاها آب داده شد و به مکان امن تری منتقل شدند.

  در نیویورک غربی ، نزدیکان یکی دیگر از آتش نشانان داوطلب، این تصاویر باورنکردنی از فرار یک لمور دم حلقه ای ماده که از شعله های آتش فرار کرده و محل امن را در یک کلاه ایمنی RFS پیدا کرده است، به اشتراک گذاشتند.

  نجات لمور و قصه اش با کلاه ایمنی در آتش سوزی استرالیا لمور و قصه اش با کلاه ایمنی در آتش سوزی استرالیا نجات لمور و قصه اش با کلاه ایمنی در آتش سوزی استرالیا نجات لمور و قصه اش با کلاه ایمنی در آتش سوزی استرالیا

  و در نهایت برای خاموش کردن این شعله های مهیب برای اولین بار از یک فروند هواپیمای بویینگ ۷۳۷  استفاده شد. مقام‌های استرالیایی می‌گویند با دستکاری و اعمال تغییراتی در این هواپیما که عمدتا مسافربری است، از آن برای خاموش کردن آتش‌سوزی جنگل‌ها در نیوساوت ولز استفاده کرده‌اند. این هواپیما قابلیت حمل ۱۵ هزار لیتر (نزدیک به ۴ هزار گالن) آب را دارد. یکی از مزایای این هواپیما برای خاموش کردن آتش، به جز قابلیت حمل آب، نقل و انتقال آتش‌نشانان است. این هواپیما مواد خاموش کننده آتش را روی مناطقی که آتش‌سوزی پیشرفت داشت، می ریخت. در این آتش سوزی، آتش‌نشانان داوطلب از استان‌های مختلف کانادا تعطیلات کریسمس خود را رها کرده و برای کمک به پایان بحران آتش سوزی در استرالیا به این کشور سفر کنند.

  اطفاء حریق

  پس از آتش سوزی مهیب در استرالیا و نجات جانوران به کمک آتش نشانان، استرالیا به دوره جنگ آتش و آب رسید. یعنی پس از هفته‌ها مواجهه با حریق بیشه‌ و جنگل،سه ایالت شرقی استرالیا گرفتار سیلاب شدند. در این ایالات تنها ظرف ۱۲ ساعت، سه برابر متوسط ماه باران بارید. رفت و آمد در شاهراه‌ها قفل شد و بخشی از نیوساوت ولز برق نداشت. بارندگی شدید در شرق استرالیا به خاموش شدن آتش در بیشه‌زارها و جنگل‌ها کمک کرد اما باعث دردسرهای جدیدی آن هم سیلاب عظیم در سه ایالت ویکتوریا، کویینزلند و نیوساوت ولزشد. آتش‌نشانان در این ایالت در تلاش بودند تا با استفاده از این شرایط  آب‌وهوایی و کاهش دمای هوا به خاموش کردن آتش‌های باقیمانده دست بزنند.

  کرانه‌های شرقی هم‌چنان در آتش می‌سوختند و رعد و برق حتی باعث بروز آتش‌سوزی‌های جدید هم شده بود. همچنین آب گرفتگی معابر و جاده‌ها باعث اختلال در کار آتش‌نشان‌ها و امر امدادرسانی شده بود. در این بین تصاویری از امداد رسانی آتش نشانان و طرفداران محیط زیست را می بینید که برای نجات جان جانوران در حال انقراض نهایت تلاش خود را کرده اند.

  نجات کوالاها توسط بوم شناسان و دوست داران محیط زیست در استرالیانجات کوالاها در جنگ آب و آتش

   

  منابع:

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  4 + 4 =

  اتصالات آتش نشانی

  19 شهریور 1401

  تمامی تجهیزات آتش نشانی دارای اتصالات مخصوص به خودشان هستند که کارایی بسیاری دارند. در

  گواهی نامه‌ها و تأییدیه‌ها

  29 شهریور 1401

  گواهی نامه‌ها و تأییدیه‌ها گواهی نامه‌ها و تأییدیه‌های شرکت همیار انرژی  

  نحوه شارژ کردن کپسول آتش نشانی

  12 تیر 1402

  اگر کپسول آتش نشانی داشته باشید و یا قصد خرید کپسول آتش نشانی را دارید،

  چگونه از آتش سوزی جلوگیری کنیم؟

  22 مرداد 1402

  آتش سوزی یکی از اتفاقات ناگواری است که می تواند برای همه اتفاق بی افتد

  آژیر اعلام حریق

  2 خرداد 1402

  آژیر اعلام حریق چیست؟ به وسیله ای الکترونیکی که با استفاده از صوت خبر اعلام حریق

  سازمان آتش نشانی

  4 مهر 1401

  سازمان آتش نشانی یکی از سازمان های دولتی ایران است که وظیفه خدمت رسانی به

  فروش کپسول آتش نشانی

  17 شهریور 1401

  همیار انرژی تولید کننده کپسول های آتش نشانی کارا و همیار بوده و تمامی خاموش

  6 محل ایمن برای نصب تجهیزات اعلام حریق

  13 اردیبهشت 1402

  به صورت میانگین حدود 60 درصد از مرگ و میرهای ناشی از آتش سوزی منازل،

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   نیاز به مشاوره دارید؟

   021-57854

   مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

   مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108