شهر ایمن همیار می‌خواهد

اقدامات ضروری برای آتش سوزی در مزرعه

اقدامات ضروری برای آتش سوزی در مزرعه

آتش سوزی در مزرعه یکی از مواردی است که می تواند اتفاق بیفتد و باعث مشکلات بسیار زیادی گردد. برای مقابله با آتش سوزی در مزرعه به تجهیزات مناسب این تیپ آتش نیاز دارید. این به معنای قرار دادن کپسول‌ های آتش نشانی در همه‌ی فضاهای لازم مزرعه است. به کمک مشاوران ما در تیم فروش همیار انرژی کپسول آتش نشانی مناسب زمین کشاورزی خود را تهیه کنید.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی


انواع کپسول آتش نشانی مناسب مزرعه

گونه‌ های بسیاری از کپسول آتش نشانی موجود است، اما بهترین کپسول برای زمین کشاورزی، کپسول چند منظوره ABC است. این کپسول از آمونیوم فسفات به عنوان ماده شیمیایی فعال برای خاموش کردن آتش استفاده می‌ کند و قابلیت خاموش کردن بسیاری از آتش‌ ها را دارد. خاموش کننده‌ ها بر اساس نوع آتشی که برای خاموش کردن آن ساخته شده اند دسته‌ بندی می‌ شوند:

A- مواد قابل احتراق معمولی مانند چوب، کاغذ و یونجه

B- مایعات قابل اشتعال مانند گاز، روغن، گریس و سایر فرآورده‌ های نفتی

C- آتش سوزی‌ های الکتریکی

D- فلزات قابل اشتعال

کپسول‌ های آتش نشانی چند منظوره در سه سایز 2.5 پوندی، 5 پوندی و 10 پوندی موجود هستند. هرچه کپسول خاموش کننده بزرگتر باشد، تخلیه کامل آن نیز بیشتر طول می‌ کشد. زمان تخلیه کپسول های آتش نشانی بین 8 تا 25 ثانیه است.

اقدامات ضروری برای آتش سوزی در مزرعه

آموزش نگهداری صحیح کپسول های آتش نشانی


محل نگهداری کپسول‌ های آتش نشانی در مزرعه

شما باید کپسول‌ های آتش نشانی را در نزدیکی تجهیزات مزرعه‌ ای (در معرض خطر آتش سوزی)، قرار دهید تا بتوانید خیلی سریع از آن ها استفاده کنید.

تجهیزات کشاورزی

شما باید کپسول‌ های آتش نشانی را روی تمام تراکتورها، کامیون‌ ها و سایر تجهیزات نصب کنید. برای کاهش هزینه خرید چند کپسول آتش نشانی، می‌ توان براکت‌ های نصب را به تجهیزات وصل کرد. همچنین می‌ توان خاموش کننده را در فصول مختلف و زمانی که استفاده ندارند منتقل کرد.

نصب کپسول آتش نشانی

نصب کپسول‌ های آتش نشانی در دیدرس و در نزدیکی خروجی‌ ها، ایده خوبی است. به این ترتیب در صورت آتش سوزی راه فرار و مسیر شما به محل خاموش کننده یکسان است. در این صورت اگر آتش به اندازه ای باشد که بتوانید با خاموش کننده آن را مهار کنید، این اقدام را انجام خواهید داد. در صورتی که همه چیز از کنترل خارج شود نیز، همچنان راه فرار را در پیش روی خود خواهید داشت.

اقدامات ضروری برای آتش سوزی در مزرعه

اطفا حریق گازی


استفاده از کپسول آتش نشانی

هنگام استفاده از خاموش کننده، محتویات آن را به طور کامل تخلیه کنید تا از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنید. هنگامی که خاموش کننده فعال می‌ شود، دیگر فشار را در دراز مدت نگه نمی‌ دارد و برای پر کردن مجدد باید به مرکز خدمات شارژ کپسول مراجعه کنید. پس از مهار موفقیت آمیز آتش سوزی، در صورت شعله ور شدن، مدتی همه چیز را زیر نظر داشته باشید. در صورت امکان، مواد آتش زا را با خیال راحت به بیرون منتقل کنید، تا در صورت شعله ور شدن دوباره آتش، مزرعه شما در معرض خطر نباشد.

اگر آتش بزرگ بود و شعله‌ های آتش به سقف رسید، یا اگر ساختمان به سرعت پر از دود شد، بیرون آمدن بهترین گزینه است. به عنوان یک مالک مزرعه، وقتی خود را با نوع مناسب کپسول آتش نشانی مسلح می‌ کنید، اغلب می‌ توانید آتش را قبل از تبدیل شدن به یک آتش سوزی بزرگ خاموش یا مهار کنید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

همیار انرژی در شبکه های اجتماعی

0912-8932367

مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع دستگاه‌ اعلام حریق

انواع دستگاه‌ اعلام حریق

انواع دستگاه‌ اعلام حریق بسیار زیادی در بازار موجود هستند که توسط برندهای مختلفی طراحی…

آموزش نصب دتکتور از صفر تا صد

آموزش نصب دتکتور از صفر…

دتکتور یکی از تجهیزات اعلام حریق بسیار کاربردی در تمامی فضاهای سربسته است که می…

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

 تجهیزات اعلام حریق یکی از بهترین تجهیزات در زمینه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی هستند…

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا