شهر ایمن همیار می‌خواهد

اگر ماشین شما دچار آتش سوزی شد، چه کاری باید انجام دهید؟

آتش سوزی ماشین آلات کشاورزی

آتش سوزی یکی از بزرگترین تهدیدها برای خودرو و سرنشینان آن است و هر شخصی که دارای خودرو است باید به خوبی نکات ایمنی خودرو را بداند. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به سوال اگر ماشین شما دچار آتش سوزی شد، چه کاری باید انجام دهید؟ بپردازیم.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

اطفای حریق خودرو

اگر تا به حال از کنار یک ماشین در حال سوختن رد شده باشید، ممکن است فکر کنید هیچ چیز ترسناک‌ تری وجود ندارد. حتی ماشین هایی که آتششان خاموش شده است، شبیه صحنه ای از یک فیلم اکشن هستند که در آن یک دسته گل وحشتناک به آب داده اند. در این مرحله دو سوال اصلی ممکن است به ذهن خطور کند:

  1. چه عواملی منجر به آتش سوزی خودرو می شوند؟
  2. در هنگام آتش سوزی خودرو، من چه کاری باید انجام دهم؟

آتش سوزی خودرو

نکات ایمنی آتش نشانی برای فصول گرم
 

از آتش‌سوزی خودروها در بزرگراه ها تا گرمای بیش از حد و جزئی، نه تنها آمادگی و دانستن اقداماتی که باید انجام دهیم مهم است، بلکه تمرین آنچه یاد می گیریم نیز اهمیت دارد. چرا که یک اقدام اورژانسی است.

دلایل رایج آتش سوزی ماشین

ماشین ها وسایل پیچیده ای هستند و هر روز پیچیده تر می شوند. از آنجایی که تکنولوژی بیشتر از قبل با راه حل‌های حمل‌ و نقل روزانه ما ادغام شده است، آگاهی از برخی علل رایج آتش سوزی خودرو، به‌ ویژه در این عصر، از اهمیت بسیاری برخوردار است. این موارد شامل:

  • گرم شدن بیش از حد
  • نقص مکانیکی
  • خرابی الکتریکی
  • خرابی باتری

اگر ماشین شما بیش از حد داغ شود، آب درون آن به بالاتر از نقطه جوش می رسد. در برخی از موارد، دمای هوا می تواند تا 250 درجه سانتی گراد افزایش یابد. بنابراین بهتر است قبل از اینکه بخواهید علت آن را بررسی کنید، ماشین را خاموش کنید و بگذارید موتور خنک شود.

جوش آوردن خودرو

آسیب های روانی پس از حادثه آتش سوزی
 

خرابی های مکانیکی و الکتریکی نیز از علل شایع آتش سوزی خودرو هستند. خرابی مکانیکی می تواند هر چیزی باشد، از گرفتگی لوله اگزوز تا نشت سوخت. اما کل حادثه فقط با یک جرقه کوچک رخ می دهد.

نشت گاز یا نفت

نشت بنزین اتفاق ناگواری است اما معمولا منجر به آتش سوزی خودرو نمی شود. مگر اینکه به صورت مستمر از موتور خوردرو پایین بریزد. در این صورت قبل از این که شعله آتش را مشاهده کنید، مقدار زیادی دود خواهید دید.

نشت بنزین خودرو

معرفی دو نوع اصلی دتکتور حرارتی
 

نشت گاز به مراتب جدی تر است. اگر وقتی به سمت ماشین خود می روید بوی گاز به مشام می رسد، مطمئن شوید که با استارت زدن آن را بدتر نکنید. در عوض، با متخصص تماس بگیرید تا وضعیت را ارزیابی کند و در اسرع وقت آن را برطرف کند.

تصادفات ماشین برقی

خودروهای برقی ممکن است برای برخی افراد جالب به نظر برسند، اما واقعیت این است که اکثر آتش نشانی ها نه آموزش دیده اند و نه برای مبارزه با آتش سوزی خودروهای الکتریکی مجهز هستند. آتش سوزی خودروهای برقی بسیار پر خطرتر از آتش سوزی های دیگر خودروها است و در مقابل روش های سنتی خاموش کردن پاسخگو نیست. این یک مسئله مهم است که طرفداران ماشین های الکتریکی باید به آن توجه داشته باشند.

ماشین الکتریکی

مزایای سیستم مانیتورینگ اعلام حریق
 

اولویت اصلی شما در آتش سوزی خودرو این است که با امنیت متوقف شوید، همه را بیرون و دور کنید و سپس، اگر انجام این کار ممکن است، سعی کنید آتش را خاموش کنید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نیاز به مشاوره دارید با تکمیل فرم زیر کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا