شهر ایمن همیار می‌خواهد

ایمنی و حفاظت در برابر آتش سوزی در بیمارستان‌ ها

امکانات گران قیمت بیمارستان

حفاظت و ایمنی در بیمارستان یکی از ضروری ترین و مهم ترین مواردی است که در هر بیمارستانی باید شاهد آن باشیم. تمامی بیمارستان های کشور ما و تمامی دنیا دارای تجهیزات اعلام و حریق می باشند تا بتوانند ایمنی لازم را برای پرسنل بیمارستان و بیماران محترم فراهم کنند. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به ایمنی و حفاظت در برابر آتش سوزی در بیمارستان‌ ها بپردازیم.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

آتش سوزی در بیمارستان‌ ها

در یک بیمارستان، سلامت و ایمنی بیمار اولویت اصلی است. نصب سیستم اعلام و اطفا حریق نیز باید در اولویت قرار گیرد، زیرا باعث ارتقای ایمنی بیماران، کارکنان و بازدیدکنندگان بیمارستان می شود. در این مقاله با همیار انرژی همراه باشید تا اطلاعات کافی درباره اطفاء حریق و کپسول آتش نشانی بیمارستان را در اختیارتان بگذاریم.

خطرات منحصر به فرد در بیمارستان

در ادامه به خطرات منحصربه فرد در بیمارستان ها می پردازیم.

تخلیه

حفاظت مناسب در برابر آتش سوزی به دلایل متعددی برای بیمارستان‌ ها ضروری است. بیماران در بیمارستان‌ ها اغلب به شدت آسیب دیده یا بیمار هستند. در نتیجه راه رفتن و فرار کردن از شعله های آتش برای آن‌ ها بسیار دشوار یا حتی غیرممکن است. به همین دلیل، برای یک بیمارستان بسیار مهم است که حفاظت در برابر آتش داشته باشد؛ تا بتواند به سرعت آتش را خاموش کند یا آتش را در مراحل اولیه تشخیص دهد تا زمان کافی برای تخلیه بیمارانی که نمی‌ توانند به تنهایی حرکت کنند، به دست آورد. خطر دیگر در بیمارستان‌ های بزرگتر داشتن طبقات زیاد است. اگر آتش سوزی در یک طبقه بالاتر رخ دهد، می‌ تواند تخلیه را حتی دشوارتر کند.

ایمنی و حفاظت در برابر آتش سوزی در بیمارستان‌ ها

طراحی و اجرای سیستم های اعلام حریق
 

آتش سوزی در اتاق عمل بیمارستان

آتش سوزی در حین عمل جراحی خطری جدی برای بیماران ایجاد می‌ کند. وقوع این حادثه حین عمل جراحی منجر به قطع کردن فرایند جراحی می شود و مشکلات بسیاری برای بیمار ایجاد خواهد کرد. در واقع، بسیاری از جراحی‌ ها را نمی‌ توان قطع کرد زیرا ممکن است باعث فوت بیمار شود. پیشگیری از آتش سوزی برای تکمیل جراحی و زندگی بیمار بسیار حائز اهمیت است.

آزمایشگاه‌ های حاوی مواد اشتعال‌ زا در بیمارستان

بسیاری از بیمارستان‌ ها دارای آزمایشگاه‌ هایی هستند که نمونه‌ های آزمایشگاهی در آن قرار دارد. این آزمایشگاه‌ ها اغلب از مواد قابل اشتعال و مواد شیمیایی استفاده می‌ کنند که می‌ توانند باعث آتش سوزی شوند. آزمایشگاه‌ های بیمارستان‌ ها باید به تجهیزات مناسب اطفاء حریق و کپسول آتش نشانی بیمارستان مجهز باشند و به طور مرتب مورد بازرسی قرار گیرند تا از بروز آتش‌سوزی جلوگیری شود.

آشپزخانه‌ ها

علت اصلی آتش سوزی در بیمارستان‌ ها آتش سوزی در آشپزخانه است. لازم است سیستم‌ های اطفاء حریق و اعلام حریق آشپزخانه و کپسول‌ های آتش نشانی در شرایط مناسب و استاندارد باشند تا از بروز آتش سوزی در آشپزخانه‌ های بیمارستانی جلوگیری شود.

ایمنی و حفاظت در برابر آتش سوزی در بیمارستان‌ ها

نحوه درمان سوختگی درجه چهار
 

حفاظت از بیماران در مقابل خطرات ویژه

در یک بیمارستان، اغلب تجهیزات گران قیمتی مانند دستگاه‌ های MRI وجود دارد که می‌ توانند خطر آتش سوزی ایجاد کنند. این تجهیزات را نمی‌ توان با کپسول آتش نشانی سنتی اطفا کرد. می توان برای اطفا حریق در چنین مکان هایی از آیروسل استفاده کرد. علاوه بر این، بسیاری از بیمارستان‌ ها دارای مراکز داده هستند که اطلاعات بیمار به صورت الکترونیکی در آن‌ها ذخیره می شود. از دست دادن اطلاعات بیمار در اثر آتش سوزی می‌ تواند عواقب بدی به همراه داشته باشد. برای حفاظت از مراکز داده، حفاظت آتش سوزی ویژه برای بیمارستان باید نصب شود.

ما اهمیت حفاظت از آتش سوزی، مناسب در بیمارستان ها را درک می‌کنیم. همیارانرژی سیستم‌های حفاظت از آتش  تجهیزات حفاظت فردی و فروش انواع کپسول آتش نشانی را در تاسیسات سازمانی از جمله بیمارستان‌ها به فروش می‌رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات حفاظت از آتش سوزی و حفاظت و ایمنی در بیمارستان همین امروز با ما تماس بگیرید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نیاز به مشاوره دارید با تکمیل فرم زیر کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا