شهر ایمن همیار می‌خواهد

۳ مزیت برتر آموزش کپسول‌های آتش نشانی برای کارکنان

3 مزیت برتر آموزش کپسول‌های آتش نشانی برای کارکنان

فرا گرفتن آموزش های آتش نشانی برای کارکنان مفید است و در زمان هایی که نیاز به اطفا حریق وجود دارد، کارکنان در شرکت و اداره می توانند از این آموزش ها استفاده کنند و اطفا را به خوبی انجام دهند. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به ۳ مزیت برتر آموزش کپسول‌های آتش نشانی برای کارکنان بپردازیم.

خلاصه ای از چگونه کامپیوتری که آتش گرفته را خاموش کنیم:

 
با مطالعه جدول زیر، اطلاعات کامل این مقاله را فرا می گیرید و همچنین وقت کمتری از شما گرفته می شود:

آموزش آتش نشانی برای کارمندان
  • آموزش استفاده از تجهیزات آتش نشانی برای کارمندان یک امر ضروری است.
  • استفاده صحیح از کپسول آتش نشانی در محل کار می تواند از جان و مال افراد محافظت کند.
آموزش کپسول آتش نشانی در محل کار
  • اطمینان از استفاده صحیح از تجهیزات
  • آموزش استفاده از کپسول آتش نشانی مناسب
  • محافظت از پرسنل و به حداقل رساندن خسارت اموال

 

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

آموزش آتش نشانی برای کارمندان

ایمنی یکی از ضروری ترین مواردی است که هر کارمندی باید در محل کار خودش داشته باشد. یکی از مواردی که ایمنی در محل کار را بالا می برد، استفاده از تجهیزات اطفا حریق است که می تواند از آتش سوزی گسترده جلوگیری کند و از جان و مال کارمندان محافظت کند. زمانی که کپسول های آتش نشانی در محل کار وجود داشته باشند، باید هرساله آنها را شارژ مجدد کرد تا برای حریق احتمالی آماده باشند.

اگر کار با کپسول آتش نشانی را می دانید، به بقیه کارکنان نیز آموزش دهید و یا با شماره تماس 57854-021 تماس حاصل فرمایید و درخواست آموزش سازمانی را ثبت کنید تا متخصصان ما در سریعترین زمان ممکن آموزش را شروع کنند.

3 مزیت برتر آموزش کپسول‌های آتش نشانی برای کارکنان

چگونه کامپیوتری که آتش گرفته را خاموش کنیم؟
 

آموزش کپسول آتش نشانی در محل کار

آموزش استفاده از کپسول‌ های آتش نشانی به کارکنان مهارت‌ هایی را برای ارزیابی آتش سوزی، انتخاب نوع مناسب برای موقعیت و استفاده ایمن از آن ارائه می‌ دهد. آن‌ ها به کارکنان آموزش می‌ دهند که خطرات احتمالی آتش سوزی را تشخیص دهند و تصمیم بگیرند که آیا آتش را مهار کنند یا محل را تخلیه کنند. در ادامه به ۳ مورد آموزشی می پردازیم:

1. اطمینان از استفاده صحیح از تجهیزات

کار با کپسول آتش نشانی قابل حمل نیازمند مهارت و دانش است. در حالی که اکثر مردم اهمیت آن‌ ها را می‌ دانند، فقط برخی می‌ دانند که چگونه از کپسول آتش نشانی به درستی استفاده کنند. کارمندان باید بدانند که چگونه آن را به درستی در دست بگیرند، کجا آن را نشانه بگیرند و در هنگام کشیدن اهرم آن در چه فاصله‌ ای از شعله باید بایستند.

یک برنامه آموزشی جامع به کارمندان شما تجربه عملی را با استفاده از بهترین شیوه‌ ها مانند روش PASS می‌ دهد. مخفف PASS مخفف Pull ،Aim ،Squeeze ،Sweep است که مراحلی هستند که هنگام استفاده از کپسول آتش نشانی باید به خاطر بسپارید.

شما نمی‌ خواهید یک کارمند برای اولین بار از کپسول آتش نشانی در شرایط پرخطر و پر استرس استفاده کند. فراهم کردن یک محیط کنترل شده برای تمرین به کارکنان این امکان را می‌ دهد که با تجهیزات راحت باشند و اعتماد به نفس و توانایی آن‌ ها را برای واکنش سریع در مواقع اضطراری افزایش یابد.

2. آموزش استفاده از کپسول آتش نشانی مناسب

اکثر کارمندان نمی‌ دانند که کلاس‌ های مختلف آتش وجود دارد، چه برسد به اینکه در یک موقعیت خاص از کدام نوع خاموش کننده استفاده کنند. در ادامه انواع کلاس های حریق را آموزش می دهیم:

5 کلاس حریق عبارت اند از: 

  • کلاس A – مواد قابل احتراق (کاغذ، چوب، پارچه)
  • کلاس B – مایع یا گاز قابل اشتعال (گریس، بنزین، روغن)
  • کلاس C – تجهیزات الکتریکی (لوازم، سیم کشی، ابزار برق)
  • کلاس D – فلزات قابل احتراق (تیتانیم، زیرکونیوم، منیزیم)
  • کلاس K – روغن‌ها و گریس‌های پخت و پز (روغن نباتی، چربی حیوانی)

5 کلاس حریق

یک برنامه آموزشی استفاده از کپسول آتش نشانی به کارکنان آموزش می‌ دهد که از کدام نوع کپسول آتش نشانی بر اساس منبع و نوع آتش استفاده کنند. به عنوان مثال، خاموش کننده‌ های فوم و آب در درجه اول برای آتش سوزی های کلاس A استفاده می‌ شوند، مدل‌ های دی اکسید کربن برای آتش سوزی های کلاس C مناسب ترین هستند.

بدون آموزش مناسب استفاده از کپسول آتش نشانی، کارکنان ممکن است ناخواسته از خاموش کننده نامناسب استفاده کنند، که ممکن است شعله‌ های آتش را تشدید کند و آتش را غیر قابل کنترل کند.

3. محافظت از پرسنل و به حداقل رساندن خسارت اموال

کلاس‌ های آموزش آتش نشانی برای کارمندان, آموزش می‌ دهد که چگونه تصمیم بگیرند که آیا در محل بمانند یا تخلیه کنند. با آموزش مناسب، کارکنان می‌ توانند به سرعت واکنش نشان دهند و خطر آسیب از جمله سوختگی و استنشاق دود را کاهش دهند.

یک نیروی کار آگاه همچنین می‌ تواند به سرعت از تجهیزات مناسب برای خاموش کردن آتش‌ سوزی‌ های کوچک قبل از بزرگ‌ تر شدن آن‌ ها استفاده کند و آسیب اموال و اختلالات تجاری را به حداقل برساند. 

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نیاز به مشاوره دارید با تکمیل فرم زیر کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا