شهر ایمن همیار می‌خواهد

اطفاء مخازن سوخت مایع

اطفاء مخازن سوخت مایع

سیستم های تشخیص و اطفاء حریق با تکنولوژی rim seal برای ارائه اقدامات اطفاء حریق سریع، که برای شناسایی و سرکوب رویدادهای آتش سوزی هنگام وقوع در لبه مخازن ذخیره سازی سقف شناور، در مراحل اولیه قبل از ایجاد یک رویداد آتش سوزی در حال توسعه، استفاده می شوند. مطالعات جهانی نشان می دهد که علل وقوع آتش سوزی در مخازن ذخیره سازی سقف شناور می تواند ناشی از عدم وجود سیستم تشخیص کافی برای راه اندازی یک سیستم سرکوب ثابت باشد. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به اطفاء مخازن سوخت مایع بپردازیم.

 

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

سیستم های RAFP نباید به عنوان یک سیستم اطفاء حریق برای محافظت از سیستم های سقف شناور بالا به دلیل استقلال محدود در نظر گرفت. این سیستم کاملاً به صورت پنوماتیک مکانیکی کار می کند و برای عملکرد آن نیازی به برق خارجی نیست. سیستم تشخیص شامل لوله پنوماتیک تایید شده است که تحت فشار نگه داشته می شود، در دمای از پیش تعیین شده می ترکد و از طریق یک شیر متعادل کننده خاص سیستم خاموش کننده را خاموش می کند.

سیستم خاموش کننده شامل یک مخزن تحت فشار حاوی محلول فوم از پیش مخلوط شده است. همچنین به لطف یک شیر متعادل کننده ویژه که در قسمت بالایی سیستم قرار دارد، تحت فشار نیتروژن یا هوای فشرده نگهداری می شود. این شیر ویژه با استفاده از فشار آماده به کار سیستم تشخیص پنوماتیک برای آماده نگه داشتن سیستم عملکرد حیاتی دارد.

هنگامی که سیستم تشخیص پنوماتیک یک رویداد آتش سوزی را تشخیص می دهد، افت فشار تعادل شیر سیستم را تغییر می دهد. سپس عامل خاموش کننده از لوله های فولادی ضد زنگ ثابت و نازل هایی که در ناحیه لبه قرار دارند آزاد می شود. هر سیستم RAFP از 40 متر در حال اجرا از ناحیه لبه مخزن ذخیره سازی محافظت می کند. این سیستم مجهز به ترانسمیترهای فشار دارای گواهی ATEX برای نظارت بر آمادگی سیستم به طور همزمان است.

استفاده از تکنولوژیRim seal  جهت اطفاء مخازن سوختی مایع

با توجه به نوع مخازن از جمله سقف شناور و سقف ثابت پکیج پمپ به همراه متعلقات به روی سقف مخزن قرار می گیرد. همچنین یک حلقه دور تا دور سقف در جوار دیوار و شناور نصب می شود که به حرارت حساس است. این حلقه با درجه های مشخصی این تیوب ها سوراخ می شود و ماده اطفایی فوم داخل این تیوب از آن خارج می شود. این فرآیند باعث می شود عملیات اطفا در همان نقطه در کمترین زمان بین بازه زمانی 6 الی10 ثانیه صورت پذیرد.

همچنین جهت اطلاع از محل دقیق حریق در مجاورت این تیوب یک سنسور کابلی خطی را هم دور تا دور سقف مخزن باید کشید که به دمای مشخصی حساس است. در صورت بروز حریق و افزایش دما عملیات اعلام و اطفاء به صورت اتوماتیک انجام می شود .

لازم به ذکر است با توجه به قرار گیری متعلقات اطفایی بر روی سقف (نزدیک ترین محل به وقوع حریق) کمترین بازه زمانی ممکن جهت عملیات تخلیه فوم بر روی محل وقوع حریق می باشد. بدیهی است که دیگر سیستم های اطفایی فوم در خارج از محل مخزن قرار دارند. در همان لحظه اول مدت زمانی طول می کشد تا فوم از محل قرار گیری پکیج اطفایی تا روی سقف برسد و عملیات اطفایی را انجام دهد که این بازه زمانی در حریق های مخازن مشکل ساز است. این نکته قابل توجه است که کلیه تجهیزات در این سیستم دارای استاندارد UL می باشد.

اطفاء مخازن سوخت مایع

اطفاء مخازن سوخت مایع

اطفاء مخازن سوخت مایع

اطفاء مخازن سوخت مایع

اطفاء مخازن سوخت مایع

اطفاء مخازن سوخت مایع


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

همیار انرژی در شبکه های اجتماعی

0912-8932367

مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

 تجهیزات اعلام حریق یکی از بهترین تجهیزات در زمینه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی هستند…

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

دتکتور دود یکی از کاربردی ترین تجهیزات اعلام حریق است که می تواند جان بسیاری…

دتکتور دود چیست؟

دتکتور دود چیست؟

دتکتور یا (Detector) یکی از سیستم های اعلام حریق است که برای کشف آتش سوزی…

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا