همیار انرژی

اطفا حریق گازی

اطفا حریق گازی
107
16 مرداد 1402

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

فهرست مطالب

 • اطفا حریق گازی یکی از سیستم های اطفا می باشد که می تواند بدون هیچ پسماندی، حریق را اطفا کند. سیستم های اطفا حریق گازی بی بو، نارسانا و حتی بی رنگ هستند و قابلیت اطفا تمامی حریق ها را دارا می باشند. سیستم های اطفا حریق، بیشتر در مکان هایی کاربرد دارند که مسقف هستند و آن مکان ها از اهمیت بالایی برخوردارند. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به اطفا حریق گازی، انواع و عملکرد این سیستم ها و در آخر به نحوه خرید این سیستم های اطفا حریق گازی بپردازیم.

  خلاصه ای از اطفا حریق گازی

  با مطالعه جدول زیر، اطلاعات کامل این مقاله را فرا می گیرید و همچنین وقت کمتری نیز از شما گرفته می شود.

  اطفا حریق گازی چیست؟
  • نوعی سیستم اطفا حریق گازی است که از آتش برای مهار آتش استفاده می کند.
  انواع سیستم اطفا حریق گازی
  • آیروسل
  • FM200
  • FE36
  • IG55
  • هالون
  • CO2
  عملکرد سیستم اطفا حریق گازی
  • این سیستم ها دارای مکانیسم عملکرد کلی بوده که با بالابردن چگالی و پرکردن محیط مورد نظر از گاز و سطح اکسیژن، آتش را مهار می کند.
  اجزای سیستم اطفای حریق گازی
  • سیلندر حاوی مواد اطفا حریق
  • نازل یا شیلنگ با وظیفه حفظ مواد داخل سیلندر
  • دکمه، حسگر و یا شاسی فعال کننده
  نحوه عملکرد سیستم اطفا حریق گازی
  • با گرفتن اکسیژن از آتش، آتش را مهار می کنند.
  خرید سیستم اطفا حریق گازی
  • اگر قصد خرید و یا درخواست طراحی اجرای سیستم های اعلام و اطفا حریق را دارید، با شماره 57854-021 تماس حاصل فرمایید.

  برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول برروی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

  تماس با همیار انرژی

  اطفا حریق گازی

  اطفا کننده های گازی نوعی سیستم اطفا حریق هستند که از گاز برای اطفا حریق استفاده می کنند و اکسیژن را از آتش می گیرند. رایج ترین گازهای استفاده شده در این سیستم ها؛ دی اکسید کربن، نیتروژن و آرگون هستند که می توانند به خوبی به کاهش اکسیژن در فضای مورد نظر کمک کنند و درنهایت آتش اطفا شود.

  اطفاکننده های حریق گازی می توانند انواع آتش از جمله حریق های کلاس A، B، C، D و F را مهار کنند و بسیار ساده و کاربردی حریق را مهار کنند. این سیستم ها دارای قطعات داخلی مختلفی می باشند که می توانند حریق را شناسایی کنند و سپس فعال شوند و آتش را مهار کنند. سیستم اطفا حریق گازی بیشتر در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و بهترین انتخاب برای مناطق حساس و مهم می باشد.

  اگر اتاق سرور و یا انبار دارید و مواد داخل آن برایتان بسیار مهم است، می توانید با نصب و اجرای سیستم اطفا حریق، خیالتان از بابت حریق راحت کنید زیرا که این سیستم اطفا حریق به خوبی و در سریع ترین زمان ممکن حریق را اطفا می کند. آیروسل همیار انرژی نیز یکی دیگر از سیستم های اطفا حریق گازی است که بین 3 الی 5 ثانیه طول می کشد تا فعال شود و آتش را مهار کند.

  این محصول تا 10 متر می تواند پوشش دهی داشته باشد که در برابر رطوبت مقاوم است و نصب آن نیز بسیار ساده بوده و می توانید خیلی راحت آن را نصب و یا هر زمانی که دوست داشتید حمل کنید. آیروسل همیار انرژی فاقد پسماند بوده و پس از اطفا حریق هیچ پسماندی به جا نخواهد ماند.

  اطفا حریق گازی

  انواع سیستم اطفا حریق گازی

  سیستم های اطفا حریق گازی دارای انواع مختلفی هستند که به شرح زیر می باشند:

  • آیروسل
  • FM200
  • FE36
  • IG55
  • هالون
  • CO2

  در ادامه به هریک از سیستم های اطفا حریق گازی به صورت جداگانه می پردازیم:

  اطفا حریق گازی آیروسل

  آیروسل نوعی سیستم اطفا حریق است که از یک ماده شیمیایی غیر سمی و غیر مضر استفاده می کند تا در عملیات شیمیایی بوجود آمده بتواند آتش را مهار کند. آیروسل ها برای انواع آتش از جمله آتش های جامدات، مایعات، آتش های لوازم الکترونیکی و … مورد استفاده قرار گیرند. آیروسل برای گروه های حریق A ، B ، C ، E و F قابل استفاده است و بدون هیچ پسماندی می تواند اطفا را انجام دهد.

  جدای از آیروسل و آیروسل Alarm Less که تنها باید نصب شود و بیشتر برای اتاق های سرور، کنترهای برق و … مناسب هستند و در مناطق مهم کاربرد دارند، از آیروسل دستی نیز می توان در خودرو استفاده کرد. آیروسل دستی بهترین جایگزین برای کپسول های آتش نشانی 1 کیلوگرمی خودرویی می باشد و می تواند اندازه یک کپسول آتش نشانی 6 کیلوگرمی اطفا انجام دهد که این ویژگی آن را به بهترین اطفا کننده حریق برای خودرو تبدیل می کند.

  اطفا حریق گازی FM200

  سیستم اطفاء حریق گازی FM200 حاوی گاز بی رنگ و بی بود بوده که برای اطفا حریق صنعتی بسیار کاربرد دارد. این نوع اطفا حریق قابلیت مهار آتش های گروه A ، B ، C ، E و F را داراست و بدون هیچ پسماندی می تواند اکسیژن را کاهش دهد و درنهایت آتش مهار شود. محتویات داخل این سیستم اطفا حریق برای انسان و محیط زیست مضر نیستند و به سرعت و موثر آتش را مهار می کنند.

  اگر کپسول های آتش نشانی FM200 دارید و یا قصد خرید این نوع از کپسول ها را دارید، حتما می دانید که این نوع کپسول ها قیمت بالایی دارند و هر 10 سال نیاز است آنها را شارژ کنید اما باید هرساله از نظر فنی مورد بررسی قرار گیرند.

  اطفاء حریق گازی FE-36

  اطفا گازی FE-36 یکی دیگر از عامل های خاموش کنندگی حریق است که جایگزین هالون 1211 بوده و تمامی مضرات و معایب هالون 1211 را برطرف می کند. این نوع سیستم اطفا حریق؛ گروه های حریق A ، B ، C ، E و F را اطفا می کند و اکسیژن را از آتش می گیرد و باعث اطفا حریق می شود.

  زمانی که از پودرهای شیمیایی، آب و دی اکسید کربن نتوان استفاده کرد، این نوع سیستم اطفا حریق بهترین انتخاب خواهد بود. از این سیستم اطفا حریق گازی در مناطق حساس و بسیار مهم استفاده می شود، نظیر اتاق های سرور و مراکز داده که بسیار حائز اهمیت هستند.

  اطفاء حریق گازی FE-36

  اطفاء حریق گازی IG55

  سیستم اطفاء حریق گازی IG55 مخلوطی از گازهای جوی آرگون و نیتروژن است که با ترکیب 50 درصد آرگون و 50 درصد نیتروژن می تواند آتش را به خوبی مهار کند. این سیستم اطفا حریق دوستدار محیط زیست است و آسیبی به طبیعت نمی زند و از این رو جزو بهترین سیستم های اطفا حریق گازی شناخته می شود.

  گاز IG55 بدون بو، غیر سمی و نارسانای الکتریکی است که در سیلندر به صورت تحت فشار نگهداری می شود که به مدت 60 ثانیه کل گاز آن تخلیه می شود. طراحی و اجرای این سیستم بر اساس NFPA 2001 انجام می شود و از نظر کارایی و کیفیت خیالتان راحت خواهد بود. 

  اطفا حریق گازی هالون

  هالون نوعی دیگر از اطفاء حریق گازی است که 5 برابر سنگین تر از هوا بوده و از نظر شیمیایی نیز هیدروکربن هالوژنه هستند و همچنین بی رنگ، بی بو می باشند و می توانند به سادگی اکسیژن اطراف آتش را کم کنند. سیستم های اطفا حریق هالون ها دارای مواد شیمیایی می باشند که برای محیط زیست مضر هستند و استفاده از آن در بسیاری از کشورها ممنوع می باشد.

  اطفا حریق گازی CO2

  سیستم اطفا حریق CO2 سیستم اطفا حریق دیگری است که گروه های حریق B ، C ، E را اطفا می کند. در این سیستم با افزایش دی اکسید کربن، اکسیژن به آتش نمی رسد و آتش مهار می شود. اطفاء حریق گازی CO2 به محیط زیست آسیب می زند و به همین دلیل محبوبیت آن بین بسیاری از افراد کاسته شده است.

  عملکرد سیستم اطفاء حریق گازی

  سیستم های اطفا حریق دارای مکانیسم عملکرد کلی هستند که با بالابردن چگالی و پرکردن محیط تحت نظر از گاز و کاهش سطح اکسیژن، آتش را مهار می کنند. مثلث آتش یعنی؛ اکسیژن، سوخت و گرما که سیستم های اطفا حریق گازی نظیر آیروسل دستی، آیروسل و آیروسل Alarm Less اکسیژن را از آتش حذف می کنند و درنهایت آتش مهار می شود.

  عملکرد سیستم اطفاء حریق گازی

  اجزای سیستم اطفای حریق گازی

  سیستم های اطفا حریق دارای اجزای مختلفی هستند که این اجزا در کنار هم می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند و آتش را اطفا کنند. هر سیستم اطفا حریق دارای سه بخش است که در زیر به این سه مورد پرداخته ایم:

  • سیلندر که مواد اطفا حریق داخل آن قرار می گیرد
  • نازل و یا شیلنگ که وظیفه حفظ مواد داخل شیلنگ و هدایت آن به بیرون را دارد
  • دکمه، حسگر و یا شاسی فعال کننده سیستم اطفا حریق

  نحوه عملکرد سیستم اطفاء حریق گازی

  عملکرد سیستم های اطفا حریق به این صورت است که در زمان شروع آتش سوزی، می توانند از سیستم اعلام حریق دستور فعال سازی و اطفا حریق را دریافت کنند و یا خودشان با توجه به آتش موجود فعال شوند و اطفا را انجام دهند. این سیستم ها اکسیژن را از آتش می گیرند و آتش بدون اکسیژن دیگر نمی تواند روشن بماند و درنهایت خاموش می شود.

  گاز تولید شده توسط سیستم های اعلام حریق می تواند سمی باشد و باعث مشکلات بسیار زیادی برای افراد استنشاق کننده شود. اما سیستم های اطفا حریق همیار انرژی بدون هیچ مواد سمی می توانند حریق را اطفا کنند و هیچ مشکلی برای افراد حاضر در صحنه بوجود نیاید. اطفا حریق های همیار انرژی بدون هیچگونه پسماندی حریق را اطفا می کنند و بهترین انتخاب برای تمامی افراد هستند. همچنین اگر برای خودرو خود یک سیستم اطفا حریق مناسب می خواهید، آیروسل دستی بهترین انتخاب برای خودرو شماست.

  نحوه عملکرد سیستم اطفاء حریق گازی

  خرید سیستم اطفا حریق گازی

  خرید سیستم های اطفاء حریق گازی یکی از موثرترین کارها برای ایمنی محل موردنظرتان است. لازم به ذکر است که این سیستم ها تنها برای فضاهای سربسته مفید هستند، البته آیروسل های دستی در فضای آزاد و نزدیک به آتش نیز عملکرد خوبی از خود نشان می دهند و می توانند حریق را به خوبی مهار کنند. آیروسل دستی بهترین جایگزین برای کپسول های مخصوص خودرو هستند و می توانند بهترین بازدهی را داشته باشند.

  اگر قصد خرید سیستم های اطفاء حریق گازی را دارید، می توانید با شماره تماس 57854-021 تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما ثبت سفارش شما را انجام دهند.

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  + 28 = 35

  شبکه لوله کشی اسپرینکلرها

  16 مهر 1401

  اسپرینکلرها جزوی از تجهیزات اطفا حریق هستند که از گسترش آتش جلوگیری می کنند و

  انواع تکنیک اطفاء حریق

  28 خرداد 1402

  اطفاء حریق یکی از مهم ترین موارد می باشد و اگر دانش کافی در این

  طراحی سیستم اعلام حریق ساختمانی و صنعتی

  30 شهریور 1401

  طراحی سیستم اعلام حریق ساختمانی و صنعتی یکی از تخصصی ترین مواردی است که باید

  شارژ کپسول آتش نشانی در شرق تهران

  24 شهریور 1401

  شارژ کپسول آتش نشانی در شرق تهران شارژ کپسول شرق تهران همیار انرژی برای رفاه

  شارژ کپسول آتش نشانی شمال تهران

  24 شهریور 1401

  شارژ کپسول آتش نشانی در شمال تهران شارژ کپسول شمال تهران   همیار انرژی برای

  فروش بالب دارای تاییدیه UL به صورت انحصاری

  9 اسفند 1401

  بالب اسپزینکلر یکی از مهم ترین قطعات در تولید اسپرینکلر است. این قطعه تعیین می

  7 اشتباه مرگبار هنگام آتش سوزی

  28 تیر 1402

  آتش سوزی یکی از مرگبارترین مواردی است که ممکن است اتفاق بی افتد و می

  آتش سوزی در آشپزخانه و راه های مقابله با آن

  4 مهر 1401

  آتش سوزی در آشپزخانه به دلایل مختلفی می تواند اتفاق بی افتد و مقابله با

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   نیاز به مشاوره دارید؟

   021-57854

   مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

   مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108