شهر ایمن همیار می‌خواهد

اطفا حریق گازی

اطفا حریق گازی

اطفا حریق گازی یکی از سیستم های اطفا می باشد که می تواند بدون هیچ پسماندی، حریق را اطفاء کند. این سیستم ها بی بو، نارسانا و حتی بی رنگ هستند و قابلیت اطفا تمامی حریق ها را دارا می باشند. سیستم های اطفا حریق، بیشتر در مکان هایی کاربرد دارند که مسقف هستند و آن مکان ها از اهمیت بالایی برخوردارند. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به اطفا حریق گازی، انواع و عملکرد این سیستم ها و در آخر به نحوه خرید این سیستم های اطفا حریق گازی بپردازیم.

خلاصه ای از اطفا حریق گازی

با مطالعه جدول زیر، اطلاعات کامل این مقاله را فرا می گیرید و همچنین وقت کمتری از شما گرفته می شود.

اطفا حریق گازی چیست؟
  • نوعی سیستم اطفا حریق گازی است که از آتش برای مهار آتش استفاده می کند.
انواع سیستم اطفا حریق گازی
عملکرد سیستم اطفا حریق گازی
  • این سیستم ها دارای مکانیسم عملکرد کلی بوده که با بالابردن چگالی و پرکردن محیط مورد نظر از گاز و سطح اکسیژن، آتش را مهار می کند.
اجزای سیستم اطفا حریق گازی
  • سیلندر حاوی مواد اطفا حریق
  • نازل یا شیلنگ با وظیفه حفظ مواد داخل سیلندر
  • دکمه، حسگر و یا شاسی فعال کننده
نحوه عملکرد سیستم اطفا حریق گازی
  • با گرفتن اکسیژن از آتش، آتش را مهار می کنند.
خرید سیستم اطفا حریق گازی
  • اگر قصد خرید و یا درخواست طراحی اجرای سیستم های اعلام و اطفا حریق را دارید، با شماره 57854-021 تماس حاصل فرمایید.

 

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

اطفا حریق گازی

اطفا کننده های گازی نوعی سیستم اطفا حریق هستند که از گاز برای اطفای حریق استفاده می کنند و اکسیژن را از آتش می گیرند. رایج ترین گازهای استفاده شده در این سیستم ها؛ کربن دی اکسید، نیتروژن و آرگون هستند که می توانند به خوبی به کاهش اکسیژن در فضای مورد نظر کمک کنند و در نهایت آتش اطفا شود.

اطفاکننده های حریق گازی می توانند انواع آتش از جمله حریق های کلاس A، B، C، D و F را مهار کنند و بسیار ساده و کاربردی حریق را مهار کنند. این سیستم ها دارای قطعات داخلی مختلفی می باشند که می توانند حریق را شناسایی کنند و سپس فعال شوند و آتش را مهار کنند. سیستم اطفا حریق گازی بیشتر در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و بهترین انتخاب برای مناطق حساس و مهم می باشد.

اگر اتاق سرور و یا انبار دارید و مواد داخل آن برایتان بسیار مهم است، می توانید با نصب و اجرای سیستم اطفاء حریق، خیالتان از بابت حریق راحت کنید زیرا که این سیستم اطفا حریق به خوبی و در سریع ترین زمان ممکن حریق را اطفا می کند. آیروسل همیار انرژی نیز یکی دیگر از سیستم های گفته شده است که بین ۳ الی ۵ ثانیه طول می کشد تا فعال شود و آتش را مهار کند.

این محصول تا ۱۰ متر می تواند پوشش دهی داشته باشد که در برابر رطوبت مقاوم است و نصب آن نیز بسیار ساده بوده و می توانید خیلی راحت آن را نصب و یا هر زمانی که دوست داشتید حمل کنید. آیروسل همیار انرژی فاقد پسماند بوده و پس از اطفا حریق هیچ پسماندی به جا نخواهد ماند.

اطفا حریق گازی

انواع سیستم اطفا حریق گازی

سیستم های اطفا حریق گازی دارای انواع مختلفی هستند که به شرح زیر می باشند:

در ادامه به هریک از سیستم های اطفای حریق گازی به صورت جداگانه می پردازیم:

اطفا حریق گازی آیروسل

آیروسل نوعی سیستم اطفا حریق است که از یک ماده شیمیایی غیر سمی و غیر مضر استفاده می کند تا در عملیات شیمیایی به وجود آمده بتواند آتش را مهار کند. آیروسل ها برای انواع آتش از جمله آتش های جامدات، مایعات، آتش های لوازم الکترونیکی و … مورد استفاده قرار گیرند. آیروسل برای گروه های حریق A ، B ، C ، E و F قابل استفاده است و بدون هیچ پسماندی می تواند اطفا را انجام دهد.

جدای از آیروسل و آیروسل Alarm Less که تنها باید نصب شود و بیشتر برای اتاق های سرور، کنترهای برق و … مناسب هستند و در مناطق مهم کاربرد دارند، از آیروسل دستی نیز می توان در خودرو استفاده کرد. آیروسل دستی بهترین جایگزین برای کپسول های آتش نشانی ۱ کیلوگرمی خودرویی می باشد و می تواند اندازه یک کپسول آتش نشانی ۶ کیلوگرمی اطفا انجام دهد که این ویژگی آن را به بهترین اطفا کننده حریق برای خودرو تبدیل می کند.

اطفا حریق گازی FM200

سیستم اطفاء حریق گازی FM200 حاوی گاز بی رنگ و بی بود بوده که برای اطفا حریق صنعتی بسیار کاربرد دارد. این نوع اطفا حریق قابلیت مهار آتش های گروه A ، B ، C ، E و F را داراست و بدون هیچ پسماندی می تواند اکسیژن را کاهش دهد و در نهایت آتش مهار شود. محتویات داخل این سیستم اطفا حریق برای انسان و محیط زیست مضر نیستند و به سرعت و موثر آتش را مهار می کنند.

اگر کپسول های آتش نشانی FM200 دارید و یا قصد خرید این نوع از کپسول ها را دارید، حتما می دانید که این نوع کپسول ها قیمت بالایی دارند و هر ۱۰ سال نیاز است آنها را شارژ کنید اما باید هرساله از نظر فنی مورد بررسی قرار گیرند.

اطفاء حریق گازی FE-36

اطفا گازی FE-36 یکی دیگر از عامل های خاموش کنندگی حریق است که جایگزین هالون 1211 بوده و تمامی مضرات و معایب هالون 1211 را برطرف می کند. این نوع سیستم اطفای حریق؛ گروه های حریق A ، B ، C ، E و F را اطفا می کند و اکسیژن را از آتش می گیرد و باعث اطفا حریق می شود.

زمانی که از پودرهای شیمیایی، آب و دی اکسید کربن نتوان استفاده کرد، این نوع سیستم اطفا حریق بهترین انتخاب خواهد بود. از این سیستم اطفا حریق گازی در مناطق حساس و بسیار مهم استفاده می شود، نظیر اتاق های سرور و مراکز داده که بسیار حائز اهمیت هستند.

اطفاء حریق گازی FE-36

اطفاء حریق گازی IG55

سیستم اطفاء حریق گازی IG55 مخلوطی از گازهای جوی آرگون و نیتروژن است که با ترکیب ۵۰ درصد آرگون و ۵۰ درصد نیتروژن می تواند آتش را به خوبی مهار کند. این سیستم اطفا حریق دوستدار محیط زیست است و آسیبی به طبیعت نمی زند و از این رو جزو بهترین سیستم های اطفا lحریق گازی شناخته می شود.

گاز IG55 بدون بو، غیر سمی و نارسانای الکتریکی است که در سیلندر به صورت تحت فشار نگهداری می شود که به مدت ۶۰ ثانیه کل گاز آن تخلیه می شود. طراحی و اجرای این سیستم بر اساس NFPA 2001 انجام می شود و از نظر کارایی و کیفیت خیالتان راحت خواهد بود. 

اطفا حریق گازی هالون

هالون نوعی دیگر از اطفاء حریق گازی است که ۵ برابر سنگین تر از هوا بوده و از نظر شیمیایی نیز هیدروکربن هالوژنه هستند و همچنین بی رنگ، بی بو می باشند و می توانند به سادگی اکسیژن اطراف آتش را کم کنند. این سیستم ها دارای مواد شیمیایی می باشند که برای محیط زیست مضر هستند و استفاده از آن در بسیاری از کشورها ممنوع می باشد.

اطفا حریق گازی CO2 

سیستم اطفا حریق CO2 سیستم اطفا حریق دیگری است که گروه های حریق B ، C ، E را اطفا می کند. در این سیستم با افزایش دی اکسید کربن، اکسیژن به آتش نمی رسد و آتش مهار می شود. اطفاء حریق گازی CO2 به محیط زیست آسیب می زند و به همین دلیل محبوبیت آن بین بسیاری از افراد کاسته شده است.

عملکرد سیستم اطفاء حریق گازی

سیستم های اطفا حریق دارای مکانیسم عملکرد کلی هستند که با بالا بردن چگالی و پرکردن محیط تحت نظر از گاز و کاهش سطح اکسیژن، آتش را مهار می کنند. مثلث آتش یعنی؛ اکسیژن، سوخت و گرما که سیستم های اطفا حریق گازی نظیر آیروسل دستی، آیروسل و آیروسل Alarm Less اکسیژن را از آتش حذف می کنند و درنهایت آتش مهار می شود.

عملکرد سیستم اطفاء حریق گازی

اجزای سیستم اطفای حریق گازی

این سیستم ها دارای اجزای مختلفی هستند که این اجزا در کنار هم می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند و آتش را اطفا کنند. هر سیستم اطفا حریق دارای سه بخش است که در زیر به این سه مورد پرداخته ایم:

  • سیلندر که مواد اطفا حریق داخل آن قرار می گیرد.
  • نازل و یا شیلنگ که وظیفه حفظ مواد داخل شیلنگ و هدایت آن به بیرون را دارد.
  • دکمه، حسگر و یا شاسی فعال کننده سیستم اطفا حریق.

نحوه عملکرد سیستم اطفاء حریق گازی

عملکرد سیستم های اطفا حریق به این صورت است که در زمان شروع آتش سوزی، می توانند از سیستم اعلام حریق دستور فعال سازی و اطفا حریق را دریافت کنند و یا خودشان با توجه به آتش موجود فعال شوند و اطفا را انجام دهند. این سیستم ها اکسیژن را از آتش می گیرند و آتش بدون اکسیژن دیگر نمی تواند روشن بماند و درنهایت خاموش می شود.

گاز تولید شده توسط سیستم های اعلام حریق می تواند سمی باشد و باعث مشکلات بسیار زیادی برای افراد استنشاق کننده شود. اما سیستم های اطفا حریق همیار انرژی بدون هیچ مواد سمی می توانند حریق را اطفا کنند تا هیچ مشکلی برای افراد حاضر در صحنه به وجود نیاید. اطفا حریق های همیار انرژی بدون هیچگونه پسماندی حریق را اطفا می کنند و بهترین انتخاب برای تمامی افراد هستند. همچنین اگر برای خودرو خود یک سیستم اطفا حریق مناسب می خواهید، آیروسل دستی بهترین انتخاب برای خودرو شماست.

نحوه عملکرد سیستم اطفاء حریق گازی

خرید سیستم اطفا حریق گازی

یکی از موثرترین کارها برای ایمنی محل موردنظرتان خرید سیستم های اطفاء حریق گازی است. لازم به ذکر است که این سیستم ها تنها برای فضاهای سربسته مفید هستند، البته آیروسل های دستی در فضای آزاد و نزدیک به آتش نیز عملکرد خوبی از خود نشان می دهند و می توانند حریق را به خوبی مهار کنند. آیروسل دستی بهترین جایگزین برای کپسول های مخصوص خودرو هستند و می توانند بهترین بازدهی را داشته باشند.

اگر قصد خرید سیستم های اطفاء حریق گازی را دارید، می توانید با شماره تماس 57854-021 تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما ثبت سفارش شما را انجام دهند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

همیار انرژی در شبکه های اجتماعی

0912-8932367

مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

 تجهیزات اعلام حریق یکی از بهترین تجهیزات در زمینه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی هستند…

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

دتکتور دود یکی از کاربردی ترین تجهیزات اعلام حریق است که می تواند جان بسیاری…

دتکتور دود چیست؟

دتکتور دود چیست؟

دتکتور یا (Detector) یکی از سیستم های اعلام حریق است که برای کشف آتش سوزی…

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا