شهر ایمن همیار می‌خواهد

سازمان آتش نشانی

سازمان آتش نشانی

سازمان آتش نشانی یکی از سازمان های دولتی ایران است که وظیفه خدمت رسانی به مردم را دارد. اگر علاقمند هستید درباره این سازمان بیشتر بدانید، در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به سازمان آتش نشانی و ادارات وابسته به سازمان آتش نشانی بپردازید.

آنچه در اینجا میخوانید

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

سازمان آتش نشانی و زیر مجموعه های آن

سازمان آتش نشانی یک سازمان دولتی است که در ایران، زیر نظر شهرداری فعالیت می کند. وظایف این سازمان در مبارزه با حریق خلاصه نمی شود و وظایف بیشتری به عهده دارد، از جمله وظایف این سازمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقابله و پیشگیری از آتش سوزی
 • تعیین صلاحیت و ایمنی برخی شرکت ها، افراد و ساختمان ها
 • نجات محبوس شدگان در زیر آوار، خودروی تصادفی، آسانسور و…
 • مقابله و پیشگیری از سقوط اجسام و احتمال خطر برای شهروندان
 • مقابله با حیوانات وحشی
 • کمک به مصدومین حوادث چرخ گوشت، حلقه های فلزی، تسمه نقاله، دستگاه های برش و کارخانه ای
 • کلیه مواردی که در آن جان و مال شهروندان در معرض خطر می‌باشد.
 • مقابله با حوادث مواد شیمیایی خطرناک مانند: مواد منفجره، گاز ها، مایعات قابل اشتعال، فلزات، مواد اکسید کننده معدنی، مواد بیولوژیک، مواد پرتوزا، مواد خورنده، کلیه مواد مضر برای محیط زیست

این ارگان از بخش های مختلفی تشکیل شده که هرکدام وظایف خاصی دارند. در ادامه به وظایف هر بخش می پردازیم.

ادارات وابسته به سازمان آتش نشانی

 • اداره حفاظت و پیشگیری
 • اداره حفاظت و ایمنی
 • اداره پیشگیری از حریق
 • اداره بازبینی
 • دفتر تحقیق و مطالعات
 • اداره عملیات

وظایف اداره حفاظت و ایمنی چیست؟

 •  مشاوره در مورد طراحی معماری ایمنی
 •  مشاوره در خصوص طراحی سیستم های اعلام و اطفا حریق
 •  مشاوره در امر اجرایی سیستم های ایمنی
 •  مشاوره در مورد بندهای مبحث سوم مقررهای ملی ساختمان
 •  بررسی و تایید نمودن نقشه‌های معماری
 •  بررسی و تایید نمودن نقشه های سیستم های ایمنی و آتش نشانی
 •  اعلام دستورالعمل ایمنی متناسب با نوع کابری ساختمان های بلند
 •  بازدید و نظارت مضاعف در خصوص صدور گواهی عدم خلاف
 •  پاسخ به نامه آتش‌نشانی شهرستان ها در خصوص ابهامات مبحث سوم مقررات ملی

مدارک مورد نیاز برای مراجعه به اداره حفاظت و ایمنی

 1. نامه شهرداری
 2. دو سری نقشه‌های مهمور به مهر شهرداری
 3. فیش اعلام عوارض
 4. فرم اعلام عوارض ایمنی حساب شماره 6319 بانک ملی
 5. اصل سند و کپی از تمام صفحات

وظایف اداره پیشگیری از حریق چیست؟

 • ارائه طرح های ایمنی و پیشگیری از حریق
 • بازدید و بررسی موقعیت ایمنی کلیه اماکن موجود (مسکونی – تجاری – صنعتی – اداری – خدماتی آموزشی –فرهنگی – درمانی – تجمعی – انباری و…)
 • خدمات مشاوره و ارائه دستورالعمل ایمنی
 • مشاركت در تهیه مقررات ملی ساختمانی در موضوعات ایمنی
 • تجزیه و تحلیل حوادث و ارائه نتایج
 • تبادل اطلاعات با مراكز علمی و پژوهشی
 • نظارت و كنترل بر ساختمان ها در راستای حفاظت در برابر حریق و حوادث
 • ارئه روش های متفاوت در جهت پیشگیری از حریق در اماكن و تاسیسات شهری
 • مشاركت در برنامه های ایمن‌سازی شهر تهران

مدارک مورد نیاز برای مراجعه به اداره پیشگیری از حریق:

الف) اماکن خصوصی

 1.  اصل و فتوکپی سند مالکیت
 2.  اصل و فتوکپی آخرین برگ درآمد نوسازی شهرداری
 3.  اصل و فتوکپی پروانه کسب
 4.  اصل و فتوکپی پایان کار ساختمان
 5.  اصل و فتوکپی نامه شهرداری
 6.  نامه درخواست بازدبد کارشناسی
 7.  وکالت نامه در صورت عدم امکان مراجعه مالک

ب) اماکن دولتی (اسناد و مدارک مالکیت در اختیار ندارد)

نامه درخواست با معرفی نماینده و ذکر مشخصات ملک به شرح ذیل است:
 1.  مساحت زمین
 2.  مساحت زیر بنا
 3.  تعداد طبقات
 4.  نوع ساختار
 5.  نوع کابری
وظایف اداره بازبینی چیست؟
 • نظارت بر كلیه واحدهای سازمان آتش نشانی از طریق بازرسی دوره ای ، به منظور  اطمینان از اجرای صحیح مقررات
 • تحقیق و بازرسی با هدف کشف نارسائی ها و رسیدگی به موارد خلاف ضوابط
 • کنترل و نظارت بر نحوه اطلاع رسانی به موقع ضوابط و مقررات ملاک عمل به شهروندان با هدف تکریم ارباب رجوع
 • راهنمایی كاركنان با استفاده از روش های اصولی، برای جلوگیری از تخلفات و بهبود عملكرد مجموعه سازمان آتش نشانی از طریق صدور دستورالعمل و بخشنامه و…
 • دریافت شکایات از اشخاص حقیقی و حقوقی و بررسی و ارائه پیشنهادات لازم و پاسخگویی به متقاضیان
 • انجام بازرسی های ادواری در زمینه فعالیت های مختلف سازمان آتش نشانی به منظور اطمینان از حسن اجرای امور
 •  ارزیابی علمی عملكرد مدیران و كاركنان سازمان آتش نشانی و شناسایی افراد متعهد، متخصص و كارآمد و ایجاد زمینه ارتقاء آن ها
 • كنترل كمیت و كیفیت عملکرد كاركنان جهت شایسته گزینی و به منظور شناسایی افراد شایسته و متعهد از افراد سهل انگار در جهت رفع تبعیض، افزایش كارآیی پرسنل سازمان آتش نشانی
 
اداره بازبینی سازمان آتش نشانی
 

مدارک مورد نیاز:

 1. فرم تقاضای تست لوله‌های خشک.
 2. جواب انجام تست خشک.
 3. فرم 4 برگه شرکت ها.
 4. کاتولوگ اقلام معرفی داخل ساختمان.
 5. تعهد نامه محضری 2 ساله.
دفتر تحقیق و مطالعات 
با توجه به جایگاه سازمانی معاونت پیشگیری از حریق و حوادث سازمان آتش نشانی به عنوان معاونت تخصصی کارشناسی در امور ایمنی و آتش‌نشانی لازم است این معاونت به دانش و استانداردهای مورد نیاز خود دسترسی داشته و تلاش موثری در جهت ارتقاء قوانین، آئین‌نامه‌ها و استانداردهای ایمنی درون و برون سازمانی انجام دهد.
به همین منظور دفتر تحقیق این معاونت با پرسنل متخصص و با تجربه برای دستیابی به این مهم فعالیت می نماید.

برخی از اقدامات دفتر تحقیق و مطالعات عبارت است از:

1- حضور در جلسات، کمیته های تخصصی کارشناسی و مدیریتی درون و برون سازمانی.
2- حضور در همایش ها و نشست های تخصصی کارشناسی درون و برون سازمانی.
3- ارتقاء آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل های داخلی معاونت پیشگیری.
4- مطالعه منابع در کتاب ها و اینترنت و جوابگویی به درخواست ها و سوالات تخصصی درون و برون سازمانی.
5- تدوین کتاب و جزوات مورد نیاز معاونت از جمله متون آتش‌نشانی، CO، حریق خودروها، بررسی علت حریق، تدوین گزارش‌های بررسی علت حریق.
6- استخراج آمار حوادث خاص.
7- بررسی پرونده‌های خاص.
8- همکاری با ادارات بازبینی و بررسی علت حریق.

معاونت عملیات سازمان آتش نشانی

معاونت عملیات سازمان آتش نشانی، ایستگاه های آتش‌نشانی و نجات و امداد و همچنین ستاد فرماندهی، واحد شیرهای آتش ‏نشانی و تأمین آب و نیز انبار پشتیبانی و تجهیزات سازمان را اداره می‏ کند.

کلیه عملیات اعم از، عملیات مربوط به اطفا حریق و امداد و نجات و همچنین نظارت بر هماهنگی نیروهای مختلف عملیاتی بر عهده این معاونت است.
بر اساس طرح جدیدی که از سوی معاونت عملیات به عمل آمده، تهران به هشت منطقه عملیاتی امدادرسانی تقسیم گردیده است. سرپرستی هر یک از این ناحیه ها تحت نظر معاونت عملیات به عهده یکی از مدیران مناطق 8 گانه قرار گرفته است. تا هر کدام از مدیران امور مربوط به ایستگاه های حوزه عملکرد خود را به نحو مطلوب تری اداره نمایند.

منطقه 1 عملیات

منطقه یک عملیات سازمان آتش نشانی از لحاظ موقعیتت جغرافیایی یکی از بزرگترین مناطق 8 گانه عملیاتی سازمان، به صورتی که از شرق بزرگراه آیت اله اشرفی اصفهانی، از جنوب تا بزرگراه فتح و از غرب تا بزرگراه شهید فهمیده حد فاصل شهرک وردآورد را در برمی گیرد. که این گستره مناطق 5، 21 و 22 شهرداری تهران را تحت پوشش قرار می دهد. وسعت تحت پوشش ایستگاه های 19 گانه منطقه 1 عملیات به بیش از 164.650 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 1.050650 میلیون نفر در این محدوده می باشد؛ پس ایمن سازی و افزایش آگاهی شهروندان در شناخت خطرات و ترغیب شهروندان به این موضوع از وظایف دشوار آتش نشانان در این حوزه می باشد.

بزرگراه های آزادگان، شهید لشگری، فتح، شهید فهمیده، شهید همت(خرازی)، شهید حکیم(همدانی، تونل شهدای غزه)، شهید باکری، شهید آیت اله اشرفی اصفهانی، شهید ستاری، محمدعلی جناح، شهید آبشناسان محدوده ترافیکی و پر خطر است، که مستعد تصادف های جاده ای منطقه 1 بشمار می رود.

این منطقه عملیاتی خود به تنهایی شامل 10 ایستگاه مترو ریلی، تونلی شمال: صادقیه، ترمینال غرب، شهرک اکباتان، آزادی، ارم سبز، بیمه، مجموعه ورزشی آزادی، ایران خودرو، چیتگر، وردآورد می باشد.

منطقه 2 عملیات:

محدوده منطقه 2 عملیات سازمان آتش نشانی شامل 19 ایستگاه آتش نشانی و 2 گروه نجات و یک گروه پشتیبانی می باشد. محلات قدیمی و مهم منطقه 2 عملیاتی شامل: محله فرحزاد، ده ونک، گاندی، آفریقا، ونک، پاسداران، ستارخان، شهر آرا، سعادت آباد، مرزداران، شریعتی و بزرگراه های تحت پوشش: شهید چمران و شهید مدرس، شهید صدر، نیایش، شهید همت، حکیم، یادگار امام شیخ فضل الله، کردستان و قسمت های کوهستانی شمال و شمال غرب تهران و همچنین تونل های نیایش رسالت، توحید که بزرگترین تونل های استان تهران می باشد و بلندترین برج مخابراتی ایران(برج میلاد) و بلندترین برج مسکونی اداری(برج تهران)، است.

وجود تعداد زیادی از سفارتخانه ها و مراکز مهم دولتی همچنین ساختمان های بلند تجاری و مسکونی از موارد پرخطر منطقه دو عملیات است. که هر ساله به تعداد این برج ها اضافه میشود. وجود ستاد فرماندهی کل ناجا، ستاد فرماندهی وزارت نیرو، نمایشگاه بین المللی، مجموعه ورزشی انقلاب از نظر پوشش ایمنی توجه خاصی را لازم دارد که با تلاش آتش نشانان و توجه همیشگی آنان این گونه نقاط از ایمنی لازم برخوردار شده اند.

منطقه سه عملیات:

منطقه سه عملیات سازمان آتش نشانی شمال و شمال شرق تهران را تحت پوشش خود قرار داده، و شامل مناطق یک و چهار شهرداری تهران است. که جمعیت ساکن در آن بالغ بر یک میلیون و دویست هزار نفر می باشد. از این تعداد، حدود 400 هزار نفر در منطقه یک و تقریبا هشتصد هزار نفر در منطقه چهار شهرداری ساکن اند. وسعت جغرافیایی منطقه سه عملیات 112291 متر مربع است.

منطقه چهار عملیات:

محدوده منطقه چهار عملیات سازمان آتش نشانی شامل: از شمال خیابان قزوین از ابتدای خیابان قلعه مرغی تا بزرگراه فتح، از جنوب بزرگراه شهید چراغی حد فاصل بزرگراه نواب تا محدوده چهاردانگه، از شرق بزرگراه نواب صفوی، از غرب کمربندی جاده قدیم کرج تا پل کفش ملی است.

منطقه پنج عملیات:

محدوده عملیاتی سازمان آتش نشانی منطقه 5 در مرکز تهران قرار گرفته است. که از شمال خیابان فاطمی از جنوب خیابان شوش از شرق اتوبان امام علی(ع) از غرب بزرگراه ایت الله سعیدی است. این منطقه شمال 18 تیم عملیاتی و 14 تیم حریق و 3 تیم تخصصی نجات و یک تیم تخصصی مبارزه با مواد شیمیایی و خطرناک را شامل می شود. و جمعیت این منطقه در روز 15میلیون نفر شناور، در شب حدود 2 میلیون نفر می باشد.

منطقه شش عملیات:

محدوده عملیاتی سازمان آتش نشانی منطقه شش عملیاتی از شمال به بزگراه رسالت و حکیم، غرب خیابان ولیعصر، جنوب خیابان پیروزی و شرق جاده دماوند و ارتفاعات سرخه حصار و خجیر و ده ترکمن است.

مناطق 7، 8 و 13 شهرداری در محدوده عملیات این منطقه است که با همکاری عالی با سرا های محله نسبت به تشکیل خانه های ایمنی و برگزاری دوره های آموزش عمومی ایمنی برای شهروندان اقدام می نمایید.

تعدادی اماکن پرخطر از قبیل اماکن صنعتی انبار ها، چاپخانه، وزارتخانه، مراکز بهداشتی و آموزشی، مجتمع های مسکونی و همچنین فرودگاه نیروی هوایی(چکش) در این منطقه عملیاتی است.

منطقه هفتم عملیات:

منطقه هفت عملیات سازمان آتش نشانی تهران شامل: از شمال حد فاصل خیابان صابونیان (کاخ جوانان)، از شرق بزرگراه امام علی ابتدای مشیریه، از جنوب تا ابتدای روستای قلعه نو و باقر شهر و از غرب بزرگراه آزادگان و سعیدی است. که شامل مناطق 16، 19 و 20 شهرداری تهران می باشد. وسعت منطقه تحت پوشش ایستگاه های 16 گانه منطقه 7 عملیاتی 411.410 کیلومتر مربع می باشد. و جمعیتی حدود 1.110280 نفر در این محدوده ساکن اند و فراهم آوردن امکانات ایمنی و افزایش آگاهی شهروندان در شناخت خطرات و راه های رفع آنها از وظایف آتش نشانان این منطقه می باشد.

اماکن خاص و مهم این محدوده عملیاتی شامل: مرقد مطهر حضرت امام خمینی(ره)، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی، فرهنگسرای بهمن، فرهنگسرای ولاء و پایانه مسافربری ترمینال جنوب است.

تصرفات پر خطر این منطقه نیز شامل: پالایشگاه تهران، نیروگاه برق بعثت، بزرگترین تصفیه خانه آب خاورمیانه، سیلو گندم تهران، کارخانجات روغن کشی ورامین و… است.

بزرگراه های آزادگان، سعیدی، بعثت، امام علی، آوینی، کریمی، کاظمی، تندگویان، خلیج فارس، کمربندی دوم کهریزک، ورامین و اتوبان تهران قم تا ابتدای ورودی فرودگاه امام خمینی(ره) محدوده ترافیکی و پر مخاطره حوادث جاده ای منطقه 7 عملیاتی است.

منطقه هشت علمیات:

منطقه هشت عملیات سازمان آتش نشانی از شمال به خیابان پیروزی، غرب خیابان 17شهریور، جنوب اتوبان آزادگان تا پل شهید بروجردی و شرق جاده امام رضا(ع) تا پاکدشت می باشد.

مناطق، 14 با وسعت(23 کیلومترمربع) و 15 با وسعت(35کیلومتر مربع)شهرداری در محدوده عملیات این منطقه است. و دارای 12 ایستگاه آتش نشانی 2 ایستگاه نجات و 1 ایستگاه پشتیبانی است. که با همکاری با سرا های محله نسبت به تشکیل خانه های ایمنی و برگزاری دوره های آموزش عمومی ایمنی برای شهروندان اقدام می نمایید.

تعدادی اماکن پرمخاطره از قبیل اماکن صنعتی، کارگاه ها، انبارها، چاپخانه، فرهنگ سراها، مراکز بهداشتی و آموزشی، آموزش پروش منطقه 14 و 15، مجتمع های مسکونی بلند مرتبه شهید بروجردی، تاکسیرانی، فردوس، امام رضا(ع)، قصر فیروزه 1 و 2 و همچنین بازار گل امام رضا(ع) و شهید محلاتی و شهرک صنعتی خاوران، پایانه خط 3 اتوبسرانی BRT و ایستگاه های متروی نبرد، شیخ الرئیس و پیروزی در محدوده ی عملیاتی این منطقه می باشد.

وظایف معاونت حفاظت و پیشگیری

 • تهیه و تنظیم طرح ایمنی و پیشگیری از حوادث و حریق
 • مشارکت در تهیه مقررات ملی ساختمانی در موضوعات ایمنی
 • تجزیه و تحلیل حوادث و ارائه نتایج در راستای پیشگیری از حریق
 • تبادل اطلاعات با مراکز علمی و پژوهشی
 • نظارت بر ساختمان ها در زمینه حفاظت در برابر حریق و حوادث
 • ارئه روش های نوین در جهت دست یابی به ایمنی از حریق در اماکن و تاسیسات شهری
 • مشارکت در برنامه های ایمن سازی شهر تهران

معاونت حفاظت و پیشگیری سازمان آتش نشانی

فرم ها و مدارک معاونت حفاظت و پیشگیری

 • راهنمایی مراحل و مدارک تعیین صلاحیت
 • چک لیست مدارک تعیین صلاحیت
 • فایل 11 برگی اطلاعات عمومی شرکت

بررسی علل حریق

 • چارت راهنمای مراجعین
 • مدارک مورد نیاز مراجعین
 • چک لیست بازبینی حفاظت ساختمان در مقابل حریق
 • شرکت های ارائه دهنده خدمات ایمنی

آئین نامه ها و ضوابط

 • ضوابط املاک عمل سامانه های اطفا حریق
 • فرم نمونه محاسبات هیدرولیکی سیستم های اطفا حریق
 • ضوابط ملاک سامانه های  تهویه ، تخلیه و کنترل دود
 • راهنمای تهیه مدارک و نقشه های سیستم اگزاست
 • ضوابط درب های مقاوم در برابر حریق
 • دستورالعمل احداث هلی پد بر روی ساختمان
 • ضوابط ملاک عمل سیستم های کشف و اعلام حریق
 • ضوابط و دستورالعمل پوشش مقاوم حریق
 • ضوابط و دستورالعمل های پارکینگ های مکانیزه
 • ضوابط اجرای آسانسور های آتش نشانی
 • ضوابط  دتکتورهای منواکسیدکربن در محیط های مسکونی
 • دستورالعمل پوشش های معدنی پاششی محافظ در برابر آتش برای سازه های فولادی
 • ضوابط ملاک عمل سیستم های کشف و اعلام حریق
 • ضوابط ملاک عمل تابلو برق بوستر پمپ

فرم ها و تعهد نامه ها

 • تعهدنامه جانمایی فن ها و اجرای کانال
 • تعهدنامه طراحی سیستم های اگزاست وتخلیه دود در پارکینگ ها
 • فرم تعهد نامه انبار کالا
 • فرم تهعد نامه طراحی و اجرای اطفا حریق ( هیدرولیکی )
 • مداراک لازم جهت برسی فنی درهای مقاوم حریق
 • فرم تعیین شرکت مجری آتشنشانی
 • فرم تعویض شرکت مجری آتشنشانی
 • فرم تعهد نامه اجرای پوشش های مقاوم حریق
 • فرم درخواست بازدید مقاوم سازی
 • فرم تعهد نامه اطفا
 • فرم گواهی اصالت درهای مقاوم در برابر حریق
 • فرم تعهد نامه اعلام
 • فرم تعهد نامه بازبینی و تعیین وقت بازدید مدیریتی
 • فرم تعهد نامه حفظ ، تعمیر و نگهداری و بازدید دوره ای
 • درخواست بازبینی و صدور گواهی ایمنی
 • گزارش مهندس ناظر د رخصوص ضوابط ایمنی در زمان پایان عملیات ساختی
 • درخواست بازدید ایمنی اماکن
 • فرم کروکی
 • گواهی اصالت کالا و اجرای استاندارد سامانه تخلیه و کنترل دود
 • چک لیست بازبینی سیستم های تهویه پارکینگ
 • فرم تعهد محضری عدم تغییر کاربری زیر باکس پلکان
 • جدول ضخامت پوشش
 • فرم تعهد محضری در خصوص کاهش گشودگی بازشوی پلکان
 • فرم تعهد محضری درخواست مقاوم سازی سازه سازی
 • فرم تعهد محضری عدم اجرای مقاوم سازی حریق در طبقات روی همکف
 • نقشه و راهنمای عملیات آتش نشانی(FAPG)
 • گواهی اصالت کالا و اجرای استاندارد سامانه اطفاء حریق
 • عملیات
 • تعهدنامه اخذ تاییدیه و اعلام نواقص ایمنی
 • فرم درخواست بازدید پوشش با مصالح بنایی

لیست تجهیزات

 • لیست تجهیزات اعلام حریق
 • لیست تجهیزات اطفا حریق
 • لیست تجهیزات کابل های مقاوم در برابر حریق
 • لیست تجهیزات رنگ ها و پوشش های مقاوم حریق
 • لیست تجهیزات درب های مقاوم حریق
 • محصولات و تجهیزات دیوار جدا کننده
 • لیست پرده های مقاوم در برابر حریق

مشاوره، نظارت، پیگیری و اخذ تاییدیه سیستم اعلام و اطفا حریق از سازمان آتش نشانی

بنابر بخشنامه صادر شده از سازمان آتش نشانی در تاریخ 23/11/95 ، تمامی ساختمان های 4 طبقه روی همکف یا همان 5 سقف از کف زمین با هر تعداد واحد، ملزم به رعایت نمودن و اجرای سیستم اعلام حریق می باشند.

یکی از مشکلات کارفرمایان عزیزی که باید برای ساختمان در حال اجرا و یا کارخانه ی خود، سیستم آتش نشانی ( اعلام و اطفا حریق) نصب نمایند، درگیری ذهنی و زمانی با قوانین و مقررات پیچیده و قدیم و جدید سازمان آتش نشانی، تشکیل پرونده در سازمان آتش نشانی و پیگیری مداوم و رفع نواقص مربوط به پرونده می باشد، جدا از این موضوع که کارفرمایان عزیز همیشه دغدغه این موضوع همراه آنان وجود دارد که در صورت اجرای نامناسب این سیستم مجبور به اصلاح آن در پایان ساخت و ساز شوند که موجب ضررهای مالی فراوان به آنها خواهد شد.

شرکت همیار انرژی با سابقه درخشان و در اختیار داشتن کارشناسان با تجربه در این زمینه این مشکل را رفع نموده است و علاوه بر انجام پیگیری های مداوم جهت پیشبرد هرچه سریع تر پرونده ها در سازمان آتش نشانی به ارائه خدماتی مطمئن که مورد تایید سازمان قرار خواهد گرفت موجب آرامش خاطر کارفرمایان گرامی خواهد شد.

خلاصه بخشی از خدمات این شرکت در زمینه مشاوره طراحی و نظارت سیستم های آتش نشانی:

 1. تشکیل پرونده و هماهنگی امور اداری پرونده پروژه در سازمان آتش نشانی با اخذ وکالت کاری از کارفرما و یا نماینده قانونی ایشان
 2. شرکت در جلسات فنی و حل اختلاف سازمان آتش نشانی به عنوان نماینده کارفرما
 3. طراحی و محاسبات سیستم اعلام و اطفا حریق و ارائه نقشه های مربوطه و تصحیح شماتیک جانمایی
 4. طراحی سیستم هایی از قبیل فشار مثبت دهلیز پلکان ها، تهویه پارکینگ ها، سیستم پمپاژ و مخازن، شبکه برق اضطراری و…
 5. طراحی و انتخاب نوع خاموش کننده های دستی متناسب، تابلوهای هشدار و…
 6. نظارت بر اجرا و تست سیستم های اعلام و اطفا حریق و تحویل از پیمانکار
 7. نظارت بر خریداری اقلامی مانند درب های دودبند، تجهیرات جانبی استخر، دیگر اقلام مورد نیاز بر اساس استاندارد و… مطابق ضوابط آتش نشانی
 8. اخذ تاییدیه نهایی از سازمان آتش نشانی

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نیاز به مشاوره دارید با تکمیل فرم زیر کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا