شهر ایمن همیار می‌خواهد

انواع دستگاه‌ اعلام حریق

انواع دستگاه‌ اعلام حریق

انواع دستگاه‌ اعلام حریق بسیار زیادی در بازار موجود هستند که توسط برندهای مختلفی طراحی و تولید می شوند. این تجهیزات می توانند به سرعت حریق را اعلام کرده و از بروز حوادث تلخ جلوگیری بعمل آورند. بسیاری از این سیستم ها بسیار پیشرفته هستند و می توانند در زمان اولیه آتش سوزی به آتش نشانی نیز اطلاع دهند و همچنین سیستم اطفای حریق را نیز فعال کنند.

بسیاری از این تجهیزات در مراکز حساس و مهم نظیر بیمارستان ها، هتل ها و تمامی مراکز خرید پر جمعیت مورد استفاده قرار می گیرد تا از جان انسان ها در برابر آتش سوزی محافظت شود. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به دستگاه آغازگر اعلام حریق و انواع دستگاه‌ اعلام حریق بپردازیم.

سوالات مختلف در رابطه با انواع دستگاه‌ اعلام حریقپاسخ به این سوالات
دستگاه آغازگر اعلام حریقدستگاه های آغازگر اعلام حریق دستگاه هایی هستند که می توانند محیط را رصد کرده و با بررسی فاکتورهای مختلف حریق را اطلاع دهند.
دستگاه‌ های اعلام حریق
  • دتکتورهای دود
  • دتکتورهای حرارتی
  • دتکتورهای شعله
  • دتکتورهای گاز
  • آژیرها

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

دستگاه آغازگر اعلام حریق

یکسری دستگاه هایی طراحی و ساخته شده اند که می توانند به صورت هوشمند علائم اولیه حریق را تشخیص دهند و زنگ هشدار و خطر را به صدا دربیاورند. این تجهیزات دارای محرک هایی هستند که می توانند محیط را آنالیز کنند و تمامی جوانب را بسنجند. همچنین این تجهیزات از طریق مدارهای 2 الی 4 کاناله به سیستم کنترل پنل متصل می شوند و تحت نظارت این پنل هوشمند کار می کنند. زمانی که این دستگاه فعال می شود، پنل فعال سازی را شناسایی کرده و به حالت هشدار می رود و تمامی موارد هشدار در دسترس را از وقوع حریق مطلع می سازد.

وجود دستگاه های اعلام و اطفاء حریق در تمامی مکان ها بسیار مهم است و در ساختمان های جدید شاهد آن ها هستیم. همچنین در تمامی مراکز خرید و ساختمان های مهم و همچنین مراک مهمی نظیر بیمارستان ها و غیره نیز می توان این تجهیزات را مشاهده کرد.

دستگاه‌ های اعلام حریق

همانطور که مطلع هستید، دستگاه های مختلفی جهت امور مختلف در زمینه اعلام حریق طراحی و تولید شده اند تا قبل از وقوع آتش سوزی بزرگ بتوانند تمامی ساکنان و همچنین سیستم اطفای حریق را مطلع سازند و از بروز آتش سوزی بزرگ و صدمات جانی و مالی جلوگیری بعمل آورند. به صورت کلی و از نظر نحوه راه اندازی تمامی تجهیزات اعلام حریق به دو دسته تجهیزات با راه اندازی دستی و راه اندازی خودکار طبقه بندی می شوند.

دستگاه های راه اندازی خودکار نظیر دستگاه های آشکارسازهای دود، سوئیچ های جریان آب اسپرینکلر آتش نشانی، آشکارسازهای حرارتی هستند و در میان این تجهیزات خودکار شاهد تجهیزات نقطه ای نیز هستیم که تمرکز آن ها برروی یک نقطه است. این تجهیزات تنها برروی منطقه ای که برای آن ها تعریف شده است تمرکز می کنند و به خوبی آن منطقه را زیر نظر دارند و با کوچکترین وردی می توانند پنل مرکزی را باخبر سازند. در ادامه به انواع دستگاه های اعلام حریق می پردازیم که در حال حاضر در بازار موجود هستند.

دستگاه‌ های اعلام حریق

پیشنهاد خواندنی همیار: آموزش صفر تا صد نصب انواع دتکتور

دتکتورهای دود

دتکتورهای دود و یا سنس کننده های دود نوعی از تجهیزات اعلام حریق هستند که ذرات موجود در هوا را مورد بررسی دائمی قرار می دهند و اگر ذراتی از آتش سوزی احساس کنند فورا اعلام می کنند. این تجهیزات به دو دسته فتوالکتریک و یونیزاسیون تقسیم بندی می شوند که دتکتورهای فتوالکتریک برای ذرات بزرگتر مناسب هستند و دتکتورهای یونیزاسیون نیز می توانند ذرات کوچک موجود در هوا را به خوبی بررسی کنند.

دتکتورهای حرارتی

دتکتورهای حرارتی یکی دیگر از دتکتورهای تشخیص آتش هستند که به دو دسته ثابت و افزایشی تقسیم بندی می شوند. این حرارتی ثابت برای افزایش و تغییر سریع دمایی طراحی شده اند در حالی که دتکتورهای حرارت افزایشی مناسب برای تغییرات دمایی آهسته تر هستند. با نصب این دتکتور و متصل کردن آن به پنل مرکزی اعلام و اطفای حریق می توانید به سرعت حریق را تشخیص داده و از صدمات و ضررهای احتمالی آینده در امان بمانید.

دتکتورهای شعله

یکی دیگر از دتکتورهای بسیار کاربردی در مکان های حساس و مهم، دتکتورهای شعله ای هستند که دارای مادون قرمز و فرابنفش هستند و با تشخیص حریق می توانند فورا آن را اطلاع دهند. این نوع از دتکتورها اغلب در پالایشگاه ها و انبارها و مراکز مهمی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند استفاده می شوند.

دستگاه آغازگر اعلام حریق

پیشنهاد خواندنی همیار: بهترین برند تجهیزات اعلام حریق

دتکتورهای گاز

دتکتورهای گازی نوعی دیگر از دتکتورها هستند که می توانند گازهای خطرناکی نظیر مونوکسید کربن را تشخیص دهند و اغلب در منازل و مراکز حساس استفاده می شوند. قراردادن یک عدد دتکتور گازی در هر منزلی یکی از نکات مهمی است که باید حتما به آن توجه کنید. با نصب یک دتکتور گازی ارزان قیمت می توانید جان خود و خانواده تان را از مرگ خاموش نجات دهید.

آژیرها

آژیرها نوعی دیگر از لوازم جانبی اعلام حریق هستند که می توانند با روش های مختلف از جمله صدای آژیر و نورهای هشداردهنده به تمامی اهالی ساختمان خطر را اطلاع دهند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

همیار انرژی در شبکه های اجتماعی

0912-8932367

مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع دستگاه‌ اعلام حریق

انواع دستگاه‌ اعلام حریق

انواع دستگاه‌ اعلام حریق بسیار زیادی در بازار موجود هستند که توسط برندهای مختلفی طراحی…

آموزش نصب دتکتور از صفر تا صد

آموزش نصب دتکتور از صفر…

دتکتور یکی از تجهیزات اعلام حریق بسیار کاربردی در تمامی فضاهای سربسته است که می…

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

 تجهیزات اعلام حریق یکی از بهترین تجهیزات در زمینه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی هستند…

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا