شهر ایمن همیار می‌خواهد

5 نکته برای نصب آشکارساز دود

5 نکته برای نصب موفقیت آمیز آشکارسازهای دود کانالی

نصب آشکارساز دود قطعا دشوار است و نوع نصب کردن و نکاتی که وجود دارد بسیار مهم است. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به 5 نکته برای نصب آشکارساز دود بپردازیم.

خلاصه ای از 5 نکته برای نصب آشکارساز دود:

با مطالعه جدول زیر، اطلاعات کامل این مقاله را فرا می گیرید و همچنین وقت کمتری از شما گرفته می شود.

نکات نصب آشکارساز دود
  • آشکارسازهای دود کانالی، دور از منابع تداخل
  • آشکارساز دود کانالی را برای سرویس قابل مشاهده و در دسترس قرار دهید.
  • طول لوله ونتوری را با اندازه کانال تنظیم کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که آشکارساز دود کانالی را به درستی وصل کرده اید.
  • عملکرد آشکارساز دود کانالی را بررسی کنید.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

نصب آشکارساز دود

نصب آشکارساز دود کانالی جدید مبتنی بر فناوری پیشرفته‌ ای است که می‌ تواند جان انسان‌ ها را نجات دهند، اما تنها در صورت نصب صحیح این اتفاق خواهد افتاد. یک اشتباه در هنگام نصب می‌ تواند منجر به عواقب شدیدی گردد و این اشتباهات ممکن است حتی برای با تجربه ترین متخصصان نیز پیش بیاید.

آشکارسازهای دود کانالی، دور از منابع تداخل

هنگام نصب آشکارساز دود، مطمئن شوید که از منابع تداخل اجتناب کرده اید. اگر آشکارسازهای دود کانالی خیلی نزدیک به منبع تداخل نصب شوند، خطر تشکیل حفره‌ های هوا و ایجاد تداخل جریان به وجود می آید. این عمل می‌ تواند تاثیر منفی بر نمونه برداری هوا داشته باشد و منجر به تشخیص ناموفق یا تاخیر در تشخیص دود شود. همواره سعی کنید تا آشکارسازهای دود کانالی را دور از تجهیزات دیگر نصب کنید.

همواره سعی کنید تا آشکارسازهای دود را دور از تجهیزاتی قرار دهید که باعث تداخل نشوند. اگر مجبور به نصب این آشکارسازها در نزدیکی تجهیزات تداخل هستید، آن را تست کنید تا تداخل جدی صورت نگیرد. همچنین می توانید با دودهای مصنوعی، این آشکارسازها را تست کنید.

آشکارساز دود کانالی را برای سرویس قابل مشاهده و در دسترس قرار دهید

هنگام نصب آشکارسازهای دود کانالی، حتما آن را طوری قرار دهید که پرسنل عملیاتی و تعمیراتی بتوانند به راحتی آن را پیدا کنند. سر ردیاب سفید دارای یک چراغ دایره‌ ای قرمز است که نشان دهنده اعلام حریق است و یک چراغ دایره‌ ای سبز رنگ که نشان دهنده هشدار سرویس است. بسته به مدل دتکتور، ممکن است چراغ‌ های نشانگر اضافی نیز وجود داشته باشد.

همچنین، از نصب آشکارساز در جایی که ممکن است مشکلات تراکم ایجاد شود، خودداری کنید. گاهی اوقات، این اقدام غیرممکن است، برای مثال، در صورتی که آشکارساز نیاز به نصب در فضای باز یا در اتاق زیر شیروانی داشته باشد، آشکارساز باید عایق بندی شده و همانطور که در بالا ذکر شد، علامت گذاری شود.

طول لوله ونتوری را با اندازه کانال تنظیم کنید

به طول لوله ونتوری توجه بیشتری داشته باشید. اندازه کانال های تهویه می‌ تواند بسیار متفاوت باشد. صرف نظر از اندازه، لوله ونتوری باید هوا را از کل کانال تهویه جمع آوری کنید. بنابراین، همیشه قطر/عرض کانال تهویه را اندازه بگیرید و مطمئن شوید که لوله حداقل به 90 درصد از عرض کانال نفوذ کند. زیرا شانس بیشتری برای تشخیص دود و جلوگیری از آتش سوزی در مراحل اولیه با نمونه‌های هوای با کیفیت بالا وجود دارد. اگر براکت‌ های نصب با کانال‌ های دایره‌ ای یا عایق خارجی استفاده می‌ شود، طول لوله ونتوری در داخل کانال همچنان باید حداقل به 90 درصد برسد.

5 نکته برای نصب موفقیت آمیز آشکارسازهای دود کانالی

آموزش استفاده از آیروسل دستی

اطمینان حاصل کنید که آشکارساز دود کانالی را به درستی وصل کرده اید

ولتاژ و اصل اتصال الکتریکی آشکارسازهای دود کانالی، گاهی اوقات بسته به مدل و بازار متفاوت است. همیشه دفترچه راهنمای موجود در تحویل آشکارساز های دود کانالی و همچنین نقشه‌ های الکتریکی پروژه خود را بررسی کنید تا نحوه اتصال صحیح آشکارساز دود کانالی را بدانید. به طور کلی، اساساً دو نوع آشکارساز دود وجود دارد: آن‌ هایی که دارای واحد کنترل خارجی هستند و آن‌ هایی که دارای واحد کنترل داخلی هستند.

با یک واحد کنترل خارجی و یک مدار حلقه بسته با یک یا چند سنسور در مدار، به خاطر داشته باشید که مدار را در آشکارساز نهایی با مقاومت پایان دهنده خاتمه دهید. در تئوری، امکان اتصال تعداد زیادی سنسور در یک مدار وجود دارد، اما به دلایل عملی، توصیه می‌ شود که حلقه را روی کمتر از ده آشکارساز نگه دارید. مزیت یک واحد کنترل مرکزی کاهش طول کابل کشی و ویژگی داشتن نشانگر وضعیت کل مدار در یک مکان مرکزی است.

عملکرد آشکارساز دود کانالی را بررسی کنید

پس از اتمام نصب، زمان بررسی عملکرد است. اول از همه بررسی کنید که آشکارساز دود کانالی نسبت به جهت جریان هوا به درستی نصب شده باشد. پوشش آداپتور و کابل‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به خوبی مهر و موم شده اند. با استفاده از اسپری دود، دود را از طریق کانال تست به آشکارساز برسانید و واکنش آشکارساز را مشاهده کنید. آشکارساز باید اعلان هشدار ارسال کند و اقدامات متقابل خودکار باید برای محدود کردن انتشار دود آغاز شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نیاز به مشاوره دارید با تکمیل فرم زیر کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا