شهر ایمن همیار می‌خواهد

6 محل ایمن برای نصب تجهیزات اعلام حریق

6 محل ایمن برای نصب تجهیزات اعلام حریق

به صورت میانگین حدود 60 درصد از مرگ و میرهای ناشی از آتش سوزی منازل، در خانه‌ هایی اتفاق می‌ افتد که یا تجهیزات اعلام حریق ندارند یا سیستم آن‌ ها معیوب است. با درک سازوکار تجهیزات اعلام حریق، قرار دادن و نصب مناسب آن‌ ها می‌ توانید از وقوع یک فاجعه بزرگ جلوگیری کنید. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به 6 محل ایمن برای نصب تجهیزات اعلام حریق بپردازیم.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی


تجهیزات اعلام حریق
 استاندارد، زمانی که خطر را احساس می‌ کنند، صدای بلندی از خود منتشر می‌ کنند. این تجهیزات حتی زمانی که در خانه نباشید آتش سوزی را به شما اعلام خواهند کرد.

بهترین مکان برای نصب تجهیزات اعلام حریق

یکسری توضیحات ایمنی وجود دارد که کمک کننده هستند و در ادامه به آن ها می پردازیم:

  • تجهیزات اعلام حریق باید در مکانی نصب شوند که بتوانند به خوبی دود و یا گرما را تشخیص دهند. تجهیزات دیواری نباید بیش از 30 سانتی متر از سقف فاصله داشته باشند.
  • تجهیزات اعلام حریق را در نزدیکی درب‌ ها و پنجره‌ ها و در جایی که هوا جریان دارد، قرار ندهید.
  • از تزئین دستگاه‌ ها خودداری کنید زیرا رنگ و برچسب‌ ممکن است از کارکرد صحیح اعلان‌ ها جلوگیری کند.
  • برای ایجاد بیشترین ایمنی در برابر آتش سوزی در خانه، بهتر است همه تجهیزات را به کمک فناوری بی سیم نصب کنید.

نصب در سقف‌ های تخت

به صورت ایده‌ آل تجهیزات باید در مرکز سقف قرار داده شود. همچنین لازم است 30 سانتی متر از نورپردازی سقفی و دیوارها فاصله داشته باشد. نورپردازی سقف و عناصر تزئینی می‌ توانند مانع ورود گرما و دود به محفظه حسگر شوند. در صورتی که نصب سیستم روی سقف امکان پذیر نباشد، بهتر است آن را با فاصله 57 سانتی متری از سقف نصب کنید.

تجهیزات اعلام حریق در سقف شیبدار

طراحی و اجرای سیستم های اعلام حریق
 

نصب در سقف‌ های شیبدار

اگر سقف شیبدار دارید، باید موقعیت هشدار دود را به صورت عمودی از بالاترین نقطه اندازه گیری کنید. تجهیزات اعلام حریق را می‌ توان در فاصله 60 سانتی متری از سقف قرار داد. لازم است سیستم اعلام حریق تا حد امکان در مرکز سقف قرار گیرد.

نصب در طبقات، اتاق زیر شیروانی و زیرزمین

در هر طبقه، اتاق زیر شیروانی و زیرزمین باید حداقل یک اعلام حریق وجود داشته باشد. هشداردهنده‌ های دود در زیرزمین باید روی سقف در پایین پله‌ های منتهی به طبقه بالاتر قرار داده شوند.

تجهیزات اعلام حریق در زیرزمین و اتاق زیر شیروانی

دتکتور دود چیست؟
 

نصب تجهیزات اعلام حریق در اتاق‌ ها

در خارج و داخل همه‌ی اتاق خواب‌ ها و همچنین در راهروها زنگ هشدار نصب کنید. بنابراین اگر خانواده در خواب باشند این سیستم به آن‌ ها هشدار خواهد داد. یک نردبان آتش نشانی در اتاق خواب‌ های طبقه بالا نگه دارید.

نصب تجهیزات اعلام حریق در راه پله‌ ها

همه ی راه پله‌ ها، مخصوصا پله های منتهی به اتاق زیر شیروانی و زیرزمین باید دارای تجهیزات باشند. آشکارسازهای دود موجود در راه پله‌ ها در صورت آتش سوزی به اعضای خانواده شما در طبقات بالا یا پایین هشدار می‌ دهند.

نصب تجهیزات اعلام حریق در اتاق‌ های بزرگ و آشپزخانه‌ ها

از ایمنی در برابر آتش سوزی در هر مکانی که خانواده و دوستانتان جمع می‌ شوند، مانند آشپزخانه و اتاق نشیمن، اطمینان حاصل کنید، به خصوص اگر در فضای نشیمن شومینه دارید. به هر حال، آشپزخانه شما به دلیل گرمای ناشی از پخت و پز، چربی‌ های باقی مانده و مواد قابل اشتعال مانند حوله و پرده آسیب پذیرتر است.

 

تجهیزات اعلام حریق باید حداقل 3 متر از دستگاه پخت و پز فاصله داشته باشد تا از هشدارهای کاذب هنگام پخت و پز جلوگیری شود.

اعلان حریق در آشپزخانه

۵ خطر آتش سوزی در کامیون‌ های سیار مواد غذایی
 

نصب تجهیزات در مکان نامناسب ممکن است منجر به اثرات مخربی شود. در همه‌ی اتاق‌ ها، زیرزمین و پارکینگ این تجهیزات را نصب کنید. از رنگ آمیزی و تزئین وسایل ایمنی خودداری کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که هیچ مانعی بر سر راه این تجهیزات قرار نگیرد. به یاد داشته باشید که هشدارهای گرما و دود ممکن است به استراتژی موقعیت‌ یابی متفاوتی نیاز داشته باشند. اگر هنوز تجهیزات را تهیه نکرده‌ اید، با مشاوران حرفه‌ ای ما در همیار انرژی تماس بگیرید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نیاز به مشاوره دارید با تکمیل فرم زیر کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا