شهر ایمن همیار می‌خواهد

نحوه عملکرد اسپرینکلر

نحوه عملکرد اسپرینکلر

همیار انرژی در شبکه های اجتماعی

اسپرینکلر، شبکه ای از لوله ها است که از سقف یک ساختمان عبور می کند و آب را تحت فشار نگه می دارد. هر اسپرینکلر چیزی نیست جز یک شیر آب و یک سوراخ در لوله که از طریق آن، آب می تواند به داخل ساختمان زیرین این سیستم روانه شود. امروز قصد داریم تا به نحوه عملکرد اسپرینکلر بپردازیم، پس تا آخر این مقاله کاربردی همراه همیار انرژی باشید.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

یک اسپرینکلر، شبیه شیر آب دستی کار می کند، با این تفاوت که یک دوشاخه حساس به حرارت جایگزین می شود. این دو شاخه برای باز شدن خودکار هنگام آتش سوزی طراحی شده است.

در بعضی از اسپرینکلرها، دوشاخه از آلیاژی به نام فلز وود ساخته می شود. این آلیاژ مخلوطی از بیسموت، سرب، قلع و کادمیم است و در دمای نسبتاً پایین ذوب می شود.

اما در اسپرینکلرهای دیگر، دوشاخه یک لامپ شیشه ای کوچک است که پر از مایع پایه گلیسیرین است. طراحی این اسپرینکلرها به این صورت است که گرم شود، انبساط پیدا کند و در نتیجه بشکند.

ایده اصلی در هر دو مورد یکسان است: هدف از دو شاخه این است که به محض آتش سوزی بشکند و اسپرینکلر باز شود. در ویدیو زیر نحوه عملکرد اسپرینکلر را مشاهده می کنید تا با کارکرد آن بیشتر آشنا شوید :

در نتیجه، اسپرینکلر یک سیستم حفاظتی است که با استفاده از دوشاخه‌های حساس به حرارت، آب را به صورت خودکار در صورت وقوع حریق به فضاهای داخلی ساختمان تخلیه می‌کند. این فرآیند به تنظیم و کنترل حوادث حریق و کاهش خسارات احتمالی کمک می‌کند. برای دریافت مشاوره در مورد خرید انواع اسپرینکلر با مشاوران ما در همیار انرژی تماس بگیرید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 85 = 91

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

نیاز به مشاوره دارید ؟

شماره تماس خود را ثبت کنید, کارشناسان ما در سریع ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.