تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی

امروزه اکثر مقررات مربوط به املاک تجاری مانند محل کار یا مراکز خرید بزرگ دارای یک سری قوانین می باشند، به این دلیل که روزانه تعداد زیادی از افراد را در خود جای می دهند و لازم است تمامی جوانب را در هنگام ساخت و ساز این سازه ها در نظر گرفت. یکی از مهمترین مواردی که موجب ایمنی ساختمان می‌ شود، استفاده از تجهیزات پیشگیری از حریق یا تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی است و همانطور که از نام شان مشخص است باید از مقاومت بالایی در برابر آتش‌سوزی برخوردار باشند. اما باید بدانید که این مقاوم بودن به این معنی نیست که در اثر قرار گرفتن در مجاورت آتش به هیچ وجه آسیب نمی‌بینند، بلکه این ها برای مقاومت در مقابل میزان مشخصی از گرما تعبیه شده‌اند و اگر شرایط زمان و درجه حرارت از آستانه مقاومت آن‌ها تجاوز کند، حتما آسیب خواهند دید.

تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی

با توجه به اینکه امروزه تاکید بسیار زیادی بر روی ایمنی سازه های مختلف از جمله سازه های فولادی و اسکلت فلزی می شود، تجهیزات پیشگیری از حریق نقش مهمی در کنترل تخریب ناشی از آتش سوزی دارند، به طوری که منجر می‌ شود تا خسارت ‌های جانی و مالی احتمالی که بر اثر آتش‌ سوزی رخ می دهد به حداقل برسد.

یکی دیگر از اهداف مقاوم سازی با استفاده از تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی، این بوده که این امکان را به وجود می ‌آورد تا فرصت بیشتری برای عملیات اطفاء حریق و نجات افراد محفوظ در حریق فراهم شده و همچنین از گسترش و پیشروی حریق و افزایش بیش از اندازه گرمای سازه ها جلوگیری میکند.

از جمله تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی :
  • درب ضد حریق
  • پوشش ضد حریق
  • سازه های مقاوم حریق
  • مواد ضد حریق حوزه بندی

 

شرکت همیار انرژی آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه آتش نشانی به شما مشتریان عزیز می باشد. لازم به ذکر است که برای تهیه هرکدام از تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی میتوانید از طریق پل های ارتباطی زیر ثبت سفارش نمایید:

021-57854

09128932367 (تماس در ساعات کاری)

 

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید.

میانگین امتیازها 5 / 5. تعداد رای‌ها: 6

نخستین شخصی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

اشتراک گذاری: