شهر ایمن همیار می‌خواهد

تجهیزات آتش نشانی

جهت خرید و مشاوره تجهیزات اطفای حریق می توانید با شماره 57854-021 تماس بگیرید

تجهیزات آتش نشانی یکی از مهم ترین تجهیزاتی هستند که می توانند از جان و مال افراد محافظت کنند. تجهیزات آتش نشانی دارای انواع مختلفی هستند که می توان به تجهیزات اطفا حریق و سیستم اعلام حریق اشاره کرد. برای بسیاری از افراد قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی مهم بوده و خرید تجهیزات آتش نشانی شاید نیازمند اطلاعاتی باشد. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به این تجهیزات بپردازیم.

تجهیزات آتش نشانی چیست؟

تجهیزات آتش نشانی به تجهیزاتی گفته می شود که آتش نشانان در اطفاء حریق و کمک به قربانیان آتش سوزی، انجام عملیات امداد و نجات و اطفای حریق از آن استفاده می کنند. با گسترش صنعت و تراکم جمعیت و توزیع گسترده مواد قابل اشتعال، نیاز به سازماندهی برای امدادرسانی و اطفای حریق بیشتر و بیشتر می شود.

برای این منظور شهرها و کشورهای مختلفی از جمله ایران عزیزمان و همچنین سازمان های آتش نشانی تهران و سایر استان ها در حال فعالیت هستند تا بهترین خدمات را به مردم عزیز ارائه دهند. از جمله تجهیزات آتش نشانی می توان به کپسول های آتش نشانی، هیدرانت آتش نشانی، تجهیزات کف ساز، اتصالات آتش نشانی و خودرو آتش نشانی و … اشاره کرد.

تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات اطفا حریق

تجهیزات اطفا حریق وسیله ای هستند که برای خاموش کردن آتش یا محافظت از افراد در برابر آتش طراحی شده اند. این تجهیزات می توانند توسط آتش نشانان آموزش دیده، افراد آموزش ندیده در صحنه آتش سوزی یا در زیرساخت های ساختمان استفاده شود.

تجهیزات آتش نشانی نه تنها شامل شلنگ های آتش نشانی و کپسول های آتش نشانی، سیستم های اطفا حریق آبی، گازی و فوم می شود، بلکه شامل لباس های محافظ در برابر آتش، دستکش های مقاوم در برابر آتش، دستگاه های تنفسی و تجهیزات ارتباطی نیز می شود.

سیستم اعلام حریق

چه شما یک کسب و کار کوچک، متوسط یا بزرگ را اداره کنید، محل کار شما به یک سیستم هشدار ایمنی موثر نیاز دارد که با مقررات آتش نشانی و ایمنی و تجهیزات آتش نشانی مطابقت داشته باشد. سیستم اعلام حریق، هشدار اولیه را قبل از خارج شدن شعله از کنترل می دهد و از جان و اموال محافظت می کند.

در صورت وقوع آتش سوزی، ثانیه ها هم ارزشمند می شوند. در ساختمان های چند طبقه باید در هر طبقه یک سیستم هشدار تعبیه شود تا در مواقع اضطراری دود را تشخیص دهد و آژیر به صدا دربیاید. یک سیستم هشدار نمی تواند از آتش سوزی جلوگیری کند، اما می تواند به فرد مسئول هشدار دهد که مطابق با آن واکنش نشان دهد.

تهیه یک سیستم اعلام حریق مناسب، بهترین و ارزشمندترین کاری است که می توانید برای کسب و کار، منزل و حتی در حق خودتان انجام دهید تا از جان و مال شما در برابر این اتفاق محافظت شود و دچار ضررهای سنگین نشوید.

انواع تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی دارای انواع مختلفی می باشند و این تجهیزات می توانند در مواقع خطر آتش سوزی به کمک ما بیایند. در ادامه به انواع تجهیزات آتش نشانی می پردازیم:

دسته اول

 • تجهیزات آتش نشانی فردی
 • تجهیزات آتش نشانی صنعتی

دسته دوم

 • تجهیزات آتش نشانی حفاظت فردی
 • تجهیزات آتش نشانی اعلام حریق
 • تجهیزات آتش نشانی اطفاء حریق

دسته سوم

 

 • تجهیزات آتش نشانی قابل نصب در ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری مانند کپسول آتش نشانی و آبپاش
 • تجهیزات آتش نشانی قابل نصب در معابر شهری مانند هیدرانت ایستاده
 • تجهیزات آتش نشانی با کپسول های آتش نشانی مانند شلنگ های آتش نشانی صنعتیتجهیزات آتش نشانی

انواع تجهیزات آتش نشانی فردی

 

کپسول های آتش نشانی فردی عبارتند از:

 • لباس آتش نشانی: لباس آتش نشانی از بدن آتش نشان در برابر آتش، مواد شیمیایی، مواد خورنده و اسیدها محافظت می کند. لباس آتش نشان ها نیز باید انعطاف پذیر باشد تا حرکت آتش نشان را محدود نکند.
 • کلاه آتش نشانی: از کلاه آتش نشانی برای محافظت از سر در هنگام برخورد اجسام سنگین استفاده می شود.
 • دستکش: از دستکش برای محافظت از دست ها در برابر سوختگی، ترکیدگی، بریدگی و غیره در برابر آتش، اسید و اجسام تیز استفاده می شود.
 • ماسک: انواع مختلفی از ماسک ها به طور کامل یا جزئی برای محافظت از صورت یا تامین اکسیژن استفاده می شود.
 • کفش: کفش برای محافظت از پا در برابر آتش سوزی، برق گرفتگی و غیره استفاده می شود.
 • کپسول: کپسول آتش نشانی در انواع پودر و گاز، آب و کف و co2 در وزن های مختلف استفاده می گردند.
 • عینک: عینک برای محافظت از چشم در برابر اشیا تیز، حریق، مواد اسیدی و امواج خطرناک استفاده می شود.


انواع تجهیزات آتش نشانی صنعتی

تجهیزات آتش نشانی صنعتی شامل موارد زیر می شود:

 • گوی اطفاء حریق: گوی یا توپ اطفاء حریق وسیله ای گرد حاوی پودر اطفاء حریق که با انداختن آن درون حریق موجب ناپدید شدن آتش می گردد. این توپ دارای وزن کمی می باشد و برای عموم حتی کودکان قابل استفاده می باشد.
 • جعبه آتش نشانی: جعبه های آتش نشانی در انواع تک درب، دو درب، دو طبقه، روکار، توکار و در جنس های فولادی، استیل، فایبرگلاس موجود هستند.
 • شیلنگ آتش نشانی: شیلنگ آتش نشانی از تجهیزات آتش نشانی در جنس های مختلف و با متراژ و قطرهای متفاوت در بازار موجود می باشند.
 • شیر هیدرانت آتش نشانی: هیدانت آتش نشانی از تجهیزات آتش نشانی در دو نوع ایستاده و فنی در بازار موجود می باشد و در محیط های پر رفت و آمد در خیابان نصب می گردد.
 • کوپلینگ آتش نشانی: از کوپلینگ آتش نشانی جهت اتصال شیلنگ آتش نشانی استفاده می گردد.
 • مانیتور آتش نشانی: وسیله ای جهت استفاده آتش نشان ها جهت پرتاب آب به صورت ناگهانی جهت اطفاء حریق.
 • اسپرینکلر: آب پاش های سقفی جهت اطفاء حریق که در انواع پایین زن، بالا زن، مخفی موجود می باشد.
 • قرقره هوزریل آتش نشانی: قرقره هوزریل وسیله ای است که برای نگهداری و استفاده راحت از شیلنگ آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • بوستر پمپ آتش نشانی: مجموعه ای از پمپ و تابلو برق و شیرآلات جهت تامین آب نازل ها و اسپرینکلر هنگام اطفاء حریق

تجهیزات آتش نشانی اعلام حریق

تجهیزات آتش نشانی اعلام حریق شامل موارد زیر می شود:

 • آشکارساز دود: آشکارسازهای دود دستگاهی هستند که دود را تشخیص می دهند و هشدار می دهند.
 • آشکارساز گرما: دتکتور های حرارتی دستگاه هایی هستند که حرارت را تشخیص می دهند هشدار می دهند.
 • آشکارساز ترکیبی دود و گرما: دتکتورهای دود ترکیبی دود و گرما نوعی از دتکتورهای ترکیبی هستند که اگر گرما و دود را تشخیص دهند سریعا صدای زنگ هشدار را به صدا در می آورند.
 • شستی اعلام حریق: شستی اعلام حریق یکی دیگر از تجهیزات اعلام حریق است که با فشار دادن آن می توانید اعلام آتش سوزی کنید.
 • آژیر اعلام حریق: این محصول برای اعلام خطر در سطح ساختمان و یا محیط نصب شده است.

تجهیزات آتش نشانیقیمت تجهیزات آتش نشانی

خرید تجهیزات آتش نشانی قطعا یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که باید حتما خریداری شود. قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی بستگی به برند و نوع آن دارد. اگر قصد خرید تجهیزات آتش نشانی را دارید می توانید با شماره تماس 57854-021 تماس حاصل فرمایید.

فروش تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی شامل تجهیزات حفاظت فردی در برابر آتش، تجهیزات اعلام حریق و شناسایی و هشدار حریق و تجهیزات اطفاء حریق می شود. تجهیزات آتش نشانی یکی از ضروری ترین تجهیزات تعبیه شده در ساختمان می باشد.

زیرا اگر در ثانیه های ابتدایی آتش سوزی آتش به وسیله تجهیزات آتش نشانی موجود در ساختمان مهار نشود آسیب های جبران ناپذیری به مال و مهم تر از آن به جان افراد وارد می گردد. همیار انرژی تولید کننده و ارائه دهنده انواع تجهیزات آتش نشانی، با بهترین قیمت می تواند ساختمان ها و شرکت های شما را مجهز به سیستم های اطفای حریق کند.

شارژ کپسول

لوازم آتش نشانی ساختمان

ساختمان ها باید در برابر آتش محافظت شوند تا ساکنان آن ها از خطر آتش سوزی در امان باشند. تکمیل ایمنی انواع تجهیزات آتش نشانی ساختمان ضروری است و این تجهیزات عبارتند از سیستم اعلام حریق، سیستم اطفاء حریق، کپسول آتش نشانی، لوله‌ ها، پمپ‌ های آتش نشانی و جعبه آتش یا (Fire Box) می باشد.

لوازم آتش نشانی خودرو

خودرو یکی دیگر از مهم ترین وسایلی است که ما هرروز با آن سروکار داریم و باید به ایمنی آن نیز توجه خاصی کرد. یکی از مهم ترین تجهیزات آتش نشانی خودرو، کپسول آتش نشانی است که می تواند در مواقعی که خودرو دچار حریق می شود به کمکتان بیاید. می توانید کپسول آتش نشانی مناسب خودرو را از همیار انرژی خریداری کنید.

نیاز به مشاوره دارید با تکمیل فرم زیر کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

تجهیزات آتش نشانی:

پمپ آتش نشانی

پمپ آتش نشانی

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۳ رای

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا