شهر ایمن همیار می‌خواهد

نحوه عملکرد اسپرینکلر

نحوه عملکرد اسپرینکلر

اسپرینکلر، شبکه ای از لوله ها است که از سقف یک ساختمان عبور می کند و آب را تحت فشار نگه می دارد. هر اسپرینکلر چیزی نیست جز یک شیر آب و یک سوراخ در لوله که از طریق آن، آب می تواند به داخل ساختمان زیرین این سیستم روانه شود. امروز قصد داریم تا به نحوه عملکرد اسپرینکلر بپردازیم، پس تا آخر این مقاله کاربردی همراه همیار انرژی باشید.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

یک اسپرینکلر، شبیه شیر آب دستی کار می کند، با این تفاوت که یک دوشاخه حساس به حرارت جایگزین می شود. این دو شاخه برای باز شدن خودکار هنگام آتش سوزی طراحی شده است.

در بعضی از اسپرینکلرها، دوشاخه از آلیاژی به نام فلز وود ساخته می شود. این آلیاژ مخلوطی از بیسموت، سرب، قلع و کادمیم است و در دمای نسبتاً پایین ذوب می شود.

اما در اسپرینکلرهای دیگر، دوشاخه یک لامپ شیشه ای کوچک است که پر از مایع پایه گلیسیرین است. طراحی این اسپرینکلرها به این صورت است که گرم شود، انبساط پیدا کند و در نتیجه بشکند.

ایده اصلی در هر دو مورد یکسان است: هدف از دو شاخه این است که به محض آتش سوزی بشکند و اسپرینکلر باز شود. در ویدیو زیر نحوه عملکرد اسپرینکلر را مشاهده می کنید تا با کارکرد آن بیشتر آشنا شوید :

در نتیجه، اسپرینکلر یک سیستم حفاظتی است که با استفاده از دوشاخه‌های حساس به حرارت، آب را به صورت خودکار در صورت وقوع حریق به فضاهای داخلی ساختمان تخلیه می‌کند. این فرآیند به تنظیم و کنترل حوادث حریق و کاهش خسارات احتمالی کمک می‌کند. برای دریافت مشاوره در مورد خرید انواع اسپرینکلر با مشاوران ما در همیار انرژی تماس بگیرید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

همیار انرژی در شبکه های اجتماعی

0912-8932367

مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

 تجهیزات اعلام حریق یکی از بهترین تجهیزات در زمینه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی هستند…

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

دتکتور دود یکی از کاربردی ترین تجهیزات اعلام حریق است که می تواند جان بسیاری…

دتکتور دود چیست؟

دتکتور دود چیست؟

دتکتور یا (Detector) یکی از سیستم های اعلام حریق است که برای کشف آتش سوزی…

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا