همیار انرژی

اعلام حریق

اعلام حریق
1318
17 شهریور 1401

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

فهرست مطالب

 • اعلام حریق آتش نشانی یک وسیله ایمنی است که ساختمان های تجاری معمولاً برای برقراری ارتباط تعدادی از تجهیزات آتش نشانی که می تواند جان انسان ها را نجات دهد و آسیب اموال را به حداقل برساند به آن نیاز دارند.

  برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول برروی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

  تماس با همیار انرژی

  پنل اعلام حریق

  هدف از پنل اعلام حریق فعال کردن واکنش سریع اضطراری در زمان وقوع آتش سوزی است تا همه افراد در ساختمان این فرصت را داشته باشند که ایمن از آن خارج شوند. پنل های آتش نشانی مختلف موجود در بازار ویژگی های متفاوتی دارند، بنابراین قابلیت های این محصول می تواند متفاوت باشد.

  به عنوان مثال، یک پنل اصلی آتش ممکن است زنگ خطر را به صدا درآورد تا همه را از خطر آگاه کند. برخی از پنل های آتش نشانی نیز هنگام بروز آتش سوزی با مرکز آتش نشانی ارتباط برقرار می کنند و برخی حتی سیستم اسپرینکلر ساختمان را فعال می کنند تا آتش را سریع خاموش کنند.

  پنل اعلان حریق

  اگر به طور کلی نمی‌دانید که پنل آتش نشانی چگونه کار می‌کند، توجه داشته باشید که هنگام وقوع آتش‌سوزی، پنل اعلام حریق آتش‌نشانی سیگنالی را از دتکتورهای دود، ویا یک شاسی اعلام حریق یا یک کلید در ساختمان دریافت می‌کند.

  این بدان معناست که پنل به تنهایی نمی تواند آتش را تشخیص دهد، اما می تواند به سیگنال هایی که از سیستم هایی که دود یا حرارت و یا شعله را تشخیص می دهند، پاسخ دهد.

  در آن نقطه، پاسخ پنل آتش نشانی فعال می شود، که ممکن است شامل ایجاد صدای بلند و روشن شدن برای هشدار دادن به مردم در مورد آتش سوزی باشد، و سپس ممکن است سیگنالی را به سازمان آتش نشانی ارسال کند تا نیروهای آتش نشان را به سرعت به محل برساند.

  انواع کنترل پنل اعلام حریق

  • پنل مرکزی آدرس پذیر
  • پنل گرافیکی
  • پنل مرکزی متعارف
  • پنل وایرلس

  پنل اعلام حریق آدرس پذیر

  پنل های اعلام حریق در انواع مختلفی وجود دارند که مهمترین و پرکاربردترین آن پنل اعلام حریق آدرس پذیر است. این سیستم از فناوری مدرن استفاده می کند، زیرا دارای یک ریزپردازنده است که داده ها را نه تنها از دستگاه های موجود در ساختمان به پنل ارسال می کند، بلکه تغییرات جریان های الکتریکی را نیز تشخیص می دهد.

  هر دستگاه در سیستم تشخیص حریق ساختمان دارای آدرس خاص خود است، بنابراین پنل آتش نشانی آدرس پذیر می تواند تشخیص دهد که سیگنال از کدام دستگاه می آید. این باعث می شود مکان دستگاهی که سیگنال ها را به پنل آتش ارسال کرده است مشخص گردد.

  پنل اعلام حریق مرکزی آدرس پذیر
   

  پنل اعلام حریق متعارف

  پنل های مرکزی کنترل حریق از نوع متعارف به شما این توانایی را خواهد داد که در یک زون (یک طبقه) با دارا بودن تعداد منطقی فضاها (واحدها) به تشخیص محل حریق بپردازید.

  در این نوع پنل ها با نمایش زون محل حریق، فقط محدوده حریق قابل تشخیص می باشد و کاربر باید با قرار گرفتن در زون مورد نظر و کمک گرفتن از ریموت های(چراغ) سر درب هر فضا (واحد) بتواند محل دقیق تری از بروز حریق را تشخیص دهد. البته لزوم تابلوی راهنمای زونبندی طبقات کنار هر پنل مرکزی متعارف همیشه احساس می شود. این نوع پنل با توجه به تعداد زون، تعداد قرار گیری دتکتور ها در هر زون و … قابل انتخاب می باشند.

  شرکت همیار انرژی نماینده برند های مختلف در این نوع پنل، خدمات ویژه ای در زمینه انتخاب بهترین برند با بهترین قیمت را به شما عزیزان خواهد داد.

  پنل اعلام حریق مرکزی متعارف

  پنل اعلام حریق گرافیکی

  پنل های مرکزی گرافیکی عموما از نوع آدرس پذیر در بازار موجود می باشند و انواع متعارف آن نیز قابل دسترس است. این پنل با نمایش گرافیکی وضعیت فضاهای تحت کنترل، گزارش وجود هر گونه حریق در هر محل، گزارش وقوع خطاها (فالت) در سیستم، نمودارهای تغییرات وضعیت و … را به صورت گرافیکی قابل نمایش ساخته و خروجی آن جهت تحلیل و اتصال به دیگر سیستم های کنترل هوشمند ساختمان را قابل دسترسی نموده است.

   

  اعلام حریق گرافیکی

  پنل اعلام حریق وایرلس

  زمانی که سیستم اعلام حریق را در محلی که از قبل به بهره برداری رسیده و یا دیگر قابلیت سیم کشی توکار در آن وجود ندارد، را بخواهیم نصب کنیم، می توان از سیستم اعلام حریق وایرلس یا بدون سیم استفاده کرد.

  پنل اعلام حریق وایرلس با ارتباط گرفتن با دیگر تجهیزات مانند دتکتورها، شاسی ها، آژیرها و … بدون سیم ، این قابلیت را ایجاد نموده. تا در زمانی که امکان اجرای سیم کشی (چه توکارو چه روکار) وجود ندارد از این دستگاه استفاده نمود. فقط در زمان خرید و نصب این دستگاه باید به برد تجهیزات و پنل مرکزی wireless جهت در ارتباط بودن مداوم با یکدیگر توجه لازم را نمود.

  همیار انرژی جهت انتخاب و نصب این تجهیزات آماده خدمات رسانی به هم میهنان عزیز می باشد.

  پنل اعلام حریق وایرلس

  امروزه کنترل پنل سیستم اعلام حریق یکی از مهمترین اجزای مراکز و پروژه های بزرگ نظیر بیمارستان ها، مراکز درمانی، ساختمان ها، کارخانجات، هتل ها، ادرات بزرگ و مجتمع های تجاری با واحدهای متعدد می باشد، به گونه ای که کنترل پنل یک سیستم اعلام حریق و یکی از اجزای جدایی ناپذیر موارد یاد شده است.

  سیم کشی پنل

  در یک کنترل پنل تمام وظایف توسط میکروپروسسورها انجام می‌شود. همچنین سیم کشی در این سیستم ها به صورت حلقه یا لوپ است. به این صورت که سیم کشی از ترمینال خروجی لوپ در کنترل پنل شروع شده و بعد از عبور از تجهیزات مجددا به کنترل پنل و ترمینال ورود لوپ، وارد میشود. در کنترل پنل سیم کشی کلیه موراد اعلام حریق یعنی دتکتورها، منابع تغذیه و وسایل صوتی خبردهنده به قسمت مرکزی کنترل پنل وصل می شود.

  سیم کشی پنل اعلام حریق

  مدار عیب یاب پنل 

  این مراکز مجهز به مدارهای عیب یاب هستند و در هنگام رخ دادن مشکلی از جمله ضعیف بودن یکی از باتری ها و خرابی دتکتور و سوختگی فیوزی در نقطه ای فعال شده و به مرکز کنترل پنل اعلام شده و منطقه آتش گرفته یا دارای اختلال گزارش می شود.

  همیار انرژی با در اختیار داشتن نمایندگی های مختلف از برندهای مختلف این محصول مشاوری امین و متخصص در این امر خواهد بود.

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  برچسب ها :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  6 + 3 =

  باورهای غلط در مورد سیستم اطفا حریق اسپرینکلر

  4 مهر 1401

  سیستم های اطفا حریق اسپرینکلر یکی از بهترین سیستم های اطفا حریق آبی می باشد

  کاتالوگ تجهیزات اطفا حریق همیار انرژی در سال 1401

  29 شهریور 1401

  نگاهی اجمالی به تولیدات شرکت همیار انرژی خاموش کننده های آتش نشانی خاموش کننده های

  سازمان آتش نشانی

  4 مهر 1401

  سازمان آتش نشانی یکی از سازمان های دولتی ایران است که وظیفه خدمت رسانی به

  4 نکته مهم در مورد اسپرینکلرهای آتش نشانی

  21 فروردین 1402

  اسپرینکلرهای آتش نشانی یکی از تجهیزات بسیار کاربردی اطفا حریق هستند که می توانند حریق

  تست آیروسل دستی همیار انرژی

  19 آذر 1401

  آیروسل دستی همیار انرژی یکی از جدیدترین و بهترین محصولات اطفا حریق می باشد که

  نحوه درمان سوختگی درجه دو

  3 مرداد 1402

  سوختگی درجه دو یکی از انواع سوختگی است که شدیدتر از سوختگی درجه یک می

  ایمنی و حفاظت در برابر آتش سوزی در بیمارستان‌ ها

  5 بهمن 1401

  حفاظت و ایمنی در بیمارستان یکی از ضروری ترین و مهم ترین مواردی است که

  تهویه مکانیکی به روش جت فن

  30 شهریور 1401

  در بسیاری از تونل ها و مراکز مهم شاهد جت فن هایی هستیم که وظیفه

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   نیاز به مشاوره دارید؟

   021-57854

   مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

   مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108