شهر ایمن همیار می‌خواهد

چگونه دتکتور کربن مونواکسید را نصب کنیم؟

دتکتور کربن منو اکسید

نصب صحیح دتکتور کربن مونواکسید به اندازه خرید یک دتکتور مناسب اهمیت دارد. برای مطالعه نکات تخصصی از نصب دتکتور با همیار انرژی همراه باشید.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

هرچه وسایل قابل اشتعال بیشتری در خانه داشته باشید، به آشکارسازهای مونواکسید کربن بیشتری نیاز دارید. اگر فقط یک وسیله قابل اشتعال، مانند اجاق گاز در آشپزخانه دارید، فقط به یک آشکارساز مونواکسید کربن نیاز دارید. اما اگر وسایل دیگری هم دارید، باید در هر اتاقی که این وسایل در آن ظاهر می‌ شوند، یک آشکارساز مونواکسید کربن نصب کنید.

چگونه دتکتور کربن مونواکسید را نصب کنیم؟

راه‌ اندازی و نصب هشدار مونوکسید کربن یک کار ساده است. همیشه دستورالعمل‌ های سازنده را در مورد نصب، آزمایش، سرویس و تعویض دتکتور بخوانید و دنبال کنید. همچنین به عمر باتری دستگاه و زمان نیاز به تعویض توجه ویژه‌ ای داشته باشید. بیشتر آلارم‌ ها بین پنج تا هفت سال دوام خواهند داشت و برخی از آن‌ ها تا 10 سال دوام می‌ آورند. اما اگر دستورالعمل‌ ها می‌ گویند که نباید دتکتور را در آشپزخانه خود نصب کنید، این کار را انجام ندهید و از یک متخصص کمک بخواهید.

نصب دتکتور کربن مونواکسید

طراحی و اجرای سیستم های اعلام حریق
 

دتکتور کربن منو اکسید را کجا نصب کنیم؟

دتکتور خود را در همان اتاقی که منبع بالقوه مونوکسید کربن است، در ارتفاع حدود 15 سانتی‌ متری از سقف و حداقل یک متر دورتر از اجاق‌ گازها و منبع آتش‌ قرار دهید. اما اطمینان حاصل کنید که مستقیماً بالای منبع گرما یا بخار نباشد. نیازی به نصب آن روی دیوار نیست.

در کدام اتاق می‌ توانیم دتکتور مونواکسید کربن نصب کنیم؟

در حالت ایده آل، باید یک دتکتور در هر اتاق خواب و هر اتاقی که دارای یک وسیله وابسته به سوخت است نصب کنیم. دتکتورهای بیشتر ممکن است نصب شود تا اطمینان حاصل شود که هشدار کافی برای ساکنان اتاق‌ های دیگر فرستاده می‌ شود.

هشدار: این دتکتور فقط وجود گاز مونوکسید کربن در سنسور را نشان می‌ دهد. گاز مونواکسید کربن ممکن است در مناطق دیگر وجود داشته باشد.

دتکتور کربن منواکسید را کجا قرار دهیم؟

برای آلارم‌ هایی که در یک محیط با دستگاه سوخت‌ قرار دارند (هم برای آلارم‌ های دیواری و هم سقفی) موارد زیر اعمال می‌ شود:

دتکتور باید در فاصله افقی بین 1 تا 3 متر از منبع بالقوه آتش سوزی باشد.

فاصله دتکتور از دیوار

۵ نکته در مورد روش نگهداری و مراقبت از آشکارساز دود
 

اگر پارتیشن در اتاقی وجود دارد، دتکتور باید در همان سمت پارتیشن قرار گیرد که منبع بالقوه آتش سوزی است. دتکتورهای مونوکسید کربن در اتاق‌ هایی که سقف‌ های شیب‌ دار دارند باید در قسمت بالای اتاق قرار گیرد.

علاوه بر موارد فوق، در صورت قرار گیری دتکتور روی دیوار، موارد زیر نیز باید رعایت شود:

  • باید نزدیک به سقف قرار گیرد.
  • باید در ارتفاعی بیشتر از ارتفاع هر در یا پنجره‌ ای قرار گیرد.

اگر دتکتور روی سقف قرار دارد:

  • باید حداقل 300 میلی متر از هر دیوار و هر مانع سقفی فاصله داشته باشد.
  • آلارم‌ های نصب شده در اتاق‌ های خواب و در اتاق‌ هایی که از وسایل سوختنی دور هستند باید نسبتاً نزدیک به منطقه تنفسی ساکنان قرار گیرند.

محل نصب دتکتور کربن مونو اکسید

دتکتور دود چیست؟
 

نصب دتکتور مونواکسید کربن

در ادامه به نصب دتکتور می پردازیم:

نصب مستقل

پایه دتکتور به گونه‌ ای طراحی شده است که به آن اجازه می‌ دهد تا در صورت نیاز آزادانه روی قفسه بایستد.

نصب دتکتور کربن مونواکسید

۶ محل ایمن برای نصب تجهیزات اعلام حریق
 

نصب روی دیوار

برای دستورالعمل های خاص به دفترچه راهنمای بسته بندی دتکتور مراجعه کنید و از کیت‌ های نصب ارائه شده استفاده کنید. اگر دتکتور شما یک باتری دارای مهر و موم ندارد، باتری‌ ها را طبق مراحل داخل دفترچه راهنما نصب کنید.

فعال سازی دتکتور

گیره غیرفعال کردن را با بیرون کشیدن آن از دتکتور جدا کنید و زبانه غیرفعال کردن را برای استفاده نگه دارید.

چگونه دتکتور مونوکسید کربن را آزمایش کنیم؟

دتکتور خود را به طور منظم با استفاده از دکمه تست، بررسی کنید. باتری‌ ها را سالیانه یا زمانی که سیگنال ضعیف بود تعویض کنید. استفاده و نصب تجهیزات اعلام حریق در سلامتی شما و خانواده شما نقش موثری دارد. برای اطلاع از قیمت دتکتورهای کربن مونو اکسید، همین حالا با همکاران ما در همیار انرژی تماس بگیرید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نیاز به مشاوره دارید با تکمیل فرم زیر کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا